کد خبر: 207931 A

دو آلبوم " سلامی دوباره " به آهنگسازی و خوانندگی مسیح محقق و " آرامش شب ساحلی " کاری از کیان بزرگمهری فرد از آهنگسازان جوان توسط نشر موسیقی ارغنون منتشر شد.

آلبوم " سلامی دوباره " به آهنگسازی و خوانندگی مسیح محقق(ملقب به شیدی) توسط نشر موسیقی ارغنون به همت سروش ریاضی منتشر و از ابتدای مهرماه عرضه شد.

به گزارش ایلنا؛ این آلبوم شامل ۹ قطعه در ژانر موسیقی تلفیقی بوده که ۸ قطعه آن با کلامی از شاعران معاصر ایران همچون سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، احمد شاملو و قیصر امین پور و همچنین غزلیاتی از مولاناست و تنها قطعه‌ی بی‌کلام این آلبوم، اجرای بداهه‌نوازی تار روی پرلود شماره یک یوهان سباستیان باخ است.

مسیح محقق در آلبوم " سلامی دوباره " علاوه بر آواز، نوازندگی تار، سه تار، گیتار نایلون و آکوستیک، کیبوردز و سازهای کوبه ای را برعهده دارد و دیگر نوازندگانی که در این آلبوم همکاری داشته‌اند: بابک امینی(گیتار)، رُزا گیاهی(آواز همراه و پیانو)، سپیده وحیدی(آواز همراه)، سهراب محرابی(پیانو)، رامین وحدتی(گیتار الکتریک)، بابک آخوندی(گیتار آکوستیک) و وحید مومنی(فلوت رکوردر) هستند.

مسیح محقق(شیدی) از موسیقیدانان نسل گذشته بوده که از دهه ۴۰ در حوزه موسیقی جز، بلوز و کانتری و راک فعالیت داشته و طی سه دهه اخیر با تلفیق موسیقی سنتی ایران و سبک‌های غربی همچون کانتری، بلوز، جز و راک به سبک منحصر بخود دست یافته است. از این آهنگساز پیشتر دو آلبوم " دو پیکر "(موسیقی فیوژن بی‌کلام) و " عاشقی پیداست "(موسیقی باکلام روی اشعار شاعران معاصر ایران) منتشر شده است.

همچنین آلبوم " آرامش شب ساحلی " کاری از کیان بزرگمهری فرد از آهنگسازان جوان توسط نشر موسیقی ارغنون از نخستین روز پائیزی وارد بازار موسیقی شد. این اثر شامل ۱۰ قطعه بی‌کلام به سبکِ نیو ایج است که حال و هوایی شاعرانه را ارائه می‌دهد.

کیان بزرگمهری که دانش آموخته موسیقی با گرایش آهنگسازی و نوازندگی پیانو کلاسیک و مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار می باشد، هم اکنون به عنوان آهنگساز و مدرس موسیقی فعالیت دارد. از وی تاکنون چندین جلد کتاب ولوح فشرده آموزشی در زمینه موسیقی الکترونیک و آهنگسازی با کامپیوتر منتشر شده است.

در این آلبوم کیان بزرگمهری نوازندگی پیانو و سازهای الکترونیک، حسین حسین پور، ویولن و آلتو، محمد اسدی، بیس گیتار و کامیار پورعالی، سه تار را برعهده دارند.

نشر موسیقی ارغنون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر