کد خبر: 998842 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

وقتی تمام سواحل بنا شده تا توسط نیروی انتظامی بسته شود و هیچ تفریحی در حوزه استفاده گردشگران در جزیره کیش باقی نمی‌ماند، علت انجام این همه پرواز به جزیره کیش چیست؟

علی خدادادی رییس هیات مدیره جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کیش در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: به تصمیمات اخیر شورای سلامت معترض هستم. اگر بنا به بسته شدن خدمات گردشگری و تفریحی در جزیره بود چرا پروازها در حال انجام بوده، هتلها باز هستند و بازارها مشغول کارند. خیلی از ادارات دولتی یا برخی از بازارهای پرازدحام جزیره کیش از وضعیت مناسب بهداشتی و پیشگیرانه برخوردار نیستند حال اینکه تنها بسنده کردن به بسته شدن اماکن گردشگری چه دردی از دردها را درمان کند؟

وی افزود به دستور ریاست محترم جمهور باید تا شرایط پیشگیرانه تشدید شود  اما در یک بند از همان دستورالعمل تصمیم گیری در برخی استان های خاص که دارای شرایط متفاوتی هستند را بر عهده مسوولین استانی قرار داده است. نباید برای شرایط فعلی کیش تهران تصمیم بگیرد. وقتی تمام سواحل بنا شده تا توسط نیروی انتظامی بسته شود و هیچ تفریحی در حوزه استفاده گردشگران در جزیره کیش باقی نمی‌ماند، علت انجام این همه پرواز به جزیره کیش چیست؟ هجوم این همه مسافر بدون تفریح قطعا به سمت بازارها خواهد بود و این یعنی تشدید این بیماری از سطح پراکنده به مراکز مشخص و متمرکز.

علی خدادادی در پاسخ به این سوال که آیا موافقید یکبار تمام جزیره کیش به مدت دو تا سه هفته شامل مراکز خدماتی، اقامتی، تفریحی و ... بسته شوند و هیچ پروازی به کیش نیاید تا دوباره کیش به شرایط سفید بازگردد و پشتوانه باز بودن کیش برای سه ماهه چهارم سال و عید نوروز فراهم گردد گفت: تجربه و آمار نشان داده این بسته شدن ها هیچ روند کاهشی یا افزایشی در شیوع ویروس کرونا را نداشته است. در واقع بزرگترین مشکل کیش نداشتن امکانات لازم بر اساس ظرفیتهای محدود درمانی است. در صورتی که طبق آمار ارائه شده از سوی آقای رضا نیا میزان مبتلایان و فوت شدگان و همچنین بر طبق اطلاعیه شماره 1 کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با شاخص هر 100 هزار نفر جمعیت، جزیره کیش نه تنها در وضعیت قرمز قرار نداشته بلکه زرد و شاید هم سفید است پس چرا مدام سعی در قرمز نشان دادن وضعیت کیش در میان مسوولین شورای سلامت کیش وجود دارد؟

خدادادی تشدید نظارت را بهترین راه پیشگری به جای پاک کردن صورت مسئله یا همان بستن مراکز دانست و گفت به آمارهای گذشته مراجعه کنید. مثلا همین بستن مراکز در ایام محرم چقدر موثر بوده؟ بر طبق اعلام وزارت بهداشت بیشترین آمار مبتلایان اخیر مربوط به میهمانیهای خانگیست. من یک سوال از آقای رضانیا دارم. در طول این مدت چه تعداد نفر از کلیه فعالین حوزه های گردشگری جزیره کیش مبتلا به کرونا شده اند؟ مدارس کیش که تعطیل بودند نزدیک به 50 نفر مبتلا داشته ایم اما در طول این مدت زمان نهایتا 20 نفر مبتلا میان شاغلین حوزه گردشگری شامل جنگ شبانه، کلوپ، آژانس مسافرتی و... وجود داشته است. به هر تقدیر بنا بر این شده تا با رایزنی های انجام شده در اسرع وقت با آقای مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد از طریق جناب آقای پورعلی و رضانیا صحبتی صورت پذیرد تا در نهایت منجر به برداشتن این تعطیلی ها و یا کاهش مدت دو هفته ای آن گردد.

رییس هیات مدیره جامعه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در پایان افزود: پیشنهاد مشخص بنده تهیه بسته های معیشتی به فعالین حوزه گردشگری، تشدید نظارتها و برخورد قاطع با متخلفین به همراه دستورعدم توقف فعالیت شاغلین حوزه گردشگری کیش می‌باشد.

رامتین روشن خبرنگار گردشگری ایلنا در جزیره  کیش

نباید برای شرایط فعلی کیش، تهران تصمیم بگیرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر