کد خبر: 998827 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

اختصاص بسته‌های معیشتی ملموس تسکین درد فعالین عرصه گردشگری است

سینا عباسی مدیرعامل جامعه کلوپداران دریایی کیش در مصاحبه با خبرنگار ایلنا گفت مصوباتی در جلسه ستاد پیشگیرانه مبارزه با بیماری کووید 19 در جزیره کیش انجام پذیرفت که برای کلیه فعالین جزیره کیش به ویژه حوزه گردشگری تصمیمات سختی است و اجرای آن قطعا تبعات مالی بسیاری را برای فعالین این عرصه ها در بر خواهد داشت.

وی افزود با گسترده تر شدن شیوع کووید۱۹ با نگاه واقع بینانه چاره ای جز تمکین از مصوبات نیست و و ما در تشکل صنفی خود یعنی جامعه کلوپداران دریایی متوجه شرایط پیش رو هستیم و قطعا از مصوبات انجام شده تمکین خواهیم کرد و امیدواریم که بعد از این دو هفته محدودیت شرایط به حالت نرمال بازگردد.

سینا عباسی افزود ضمن تشکر از اعضای شورای سلامت به ویژه مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش جناب آقای دکتر مظفری، جناب آقای دکتر پورعلی و جناب آقای دکتر رضانیا بر همگان واضح و مشخص است که از زمان شیوع بیماری کرونا و تصمیمات اتخاذ شده کلان در سطح کشور، این عزیزان در ستاد اقدامات پیشگیرانه شورای سلامت جزیره کیش سعی بر اخذ بهترین و معقولترین تصمیمات به ویژه با درک شرایط معیشتی فعالین اقتصادی جزیره کیش را داشته اند که شاید هم در مواردی با اتخاذ این تصمیمات با فشارهایی از سوی ستاد ملی کرونا برای این دوستان همراه بود. از سویی یکی از تصمیمات مهم و سازنده شورای سلامت کیش، حضور بخش خصوصی در اتخاذ تصمیمات صحیح و اصولی تر بوده که قطعا این امر نقطه عطفی بود در ایجاد حس هم افزایی میان حوزه حاکمیت و بخش خصوصی در طی نمودن این مسیر پر فراز و نشیب.

مدیرعامل جامعه کلوپداران افزود ضربه سختی که اقتصاد جزیره کیش عل الخصوص فعالین گردشگری خاصه در مجموعه کلوپداران در تعطیلات نوروز و تعطیلات 2 ماهه متحمل شدند بسیار سنگین بود و جبرانش هم قطعا ماهها و بلکه سالها طول خواهد کشید. ضمن اینکه متاسفانه علیرغم اعلام مکرر ارائه بسته های حمایتی از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، بانک مرکزی و غیره عملا هیچ گونه حمایتی از فعالین مظلوم گردشگری در جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری ایران نشده است.

لذا پیشنهاد میشود مجموعه های گردشگری اعم از جنگ های شبانه، کشتی های تفریحی، آژانسهای مسافرتی و گردشگری و تک برندها به همراه  جامعه کلوپداران با طراحی و ارائه پیشنهادات مشخص مشتمل بر بسته های حمایتی و معافیتی با در نظر گرفتن امکانات و اختیارات به سازمان منطقه آزاد به عنوان متولی اصلی جزیره کیش، و به دنبال آن مساعدت و همکاری مدیران سازمان به ویژه مدیرعامل محترم سازمان شاهد جبران اندکی از این ناملایمات اقتصادی در راستای امکان ادامه فعالیت مجموعه های فعال بخش خصوصی باشیم.

امیدواریم هرچه زودتر این بیماری منحوس از سطح کشور و جهان رخت بر ببندد و شاهد رونق دوباره و شکوفایی اقتصاد کشور و به تبع آن در جزیره کیش باشیم.


رامتین روشن خبرنگار گردشگری کیش

تمکین جامعه کلوپداران دریایی از مصوبات شورای سلامت کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر