کد خبر: 978185 A

رئیس اداره بهزیستی کیش اعلام کرد :

۲۰۰ نفر به عنوان مددجو حوزه بانوان و توانبخشی تحت پوشش اداره بهزیستی کیش هستند

به گزارش ایلنا، شقایق کهورزاده رئیس اداره بهزیستی کیش گفت: از تعداد۲۰۰نفر مددجو تحت پوشش ۵۷ نفر به عنوان  زن سرپرست خانوار یا زن بد سرپرست هستند و سایر این افراد دارای معلولیت های جسمی ـ حرکتی ـ اعصاب و روان ـ ذهنی ـ گفتاری ـ اتیسم ـ چند معلولیتی ـ ناشتوا و نابینا می باشند که هرکدام از این معلولیت ها پس از بررسی در کمیسیون پزشکی به درجات خفیف ـ متوسط ـ شدید و خیلی شدید تقسیم بندی می شوند.

رئیس بهزیستی با اشاره به خدماتی که این مددجویان تحت پوشش دریافت می کنند اظهار داشت: برای گروه زنان تحت سرپرست خانوار و بد سرپرست بصورت مستمری از محل افزایش هدفمندی برقراری و برقراری مستمری از محل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین کمک های موردی از مشارکت های مردمی  به صورت بسته های حمایتی تعلق می گیرد.

وی اضافه کرد: هزینه های کمک درمانی ـ تحصیلی و دانشجویی ـ تهیه لوازم ضروری خانه و همچنین کمک های وام به صورت وام های اشتغال زایی از محل اعتبارات به صورت بلاعوض یا معرفی به بانک می باشد.

کهور زاده بخشی دیگر از خدمات و حمایت های مردمی را شامل مناسب سازی معلولین ـ کمک هزینه پوشینه ـ تامین وسایل کمک توانبخشی معلولین ـ کمک هزینه توان پزشکی ـ تحصیلی و دانشجویی ـ کمک هزینه بهداشتی به معلولین ضایعه نخاعی  همچنین کمک هزینه های درمانی  صدور دفترچه همچنین تحویل ارزاق عمومی و مواد غذایی از محل  مشارکت های مردمی عنوان کرد.

این مقام مسئول در کیش با تشریح خدمات به مددجویان از زمان شیوع ویروس "کرونا" گفت: با حمایت خیرین محترم جزیره و سازمان منطقه آزاد کیش توانستیم به مددجویان تحت پوشش این اداره بسته های حمایتی مواد غذایی و بهداشتی ـ کمک های نقدی و غیر نقدی شامل لوازم ضروری خانه اهدا کنیم.

رئیس اداره بهزیستی کیش در ادامه  به خدمات اورژانس اجتماعی  از طریق شماره 123 تیم سیار و مرکز در جهت مداخله در همسر آزاری ـ کودکان کار و خیابانی ـ دختران و پسران فراری  همچنین می توان خدمت به افراد دارای  اختلال هویت جنسی ـ اخنلافات حاد خانوادگی ـ ارائه خدمات به زوجین متقاضی طلاق ـ معلول آزاری ـ سالمند آزاری را نام برد.

کهور زاده در پایان خدمات در حوزه پیشگیری را بسیار مهم و با اهمیت دانست و بیان کرد: در ایام شیوع ویروس "کرونا" ما خدماتی را با کمک تیم های همیاران حامیان راه زندگی انجام گرفته است که تهیه و توزیع  بسته های حمایتی و مواد ضد عفونی کننده به صورت پیوسته بین اقشار کم در آمد و بی بضاعت ـ اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بدلیل افزایش استرس و اضطراب ناشی از انتقال  ویروس "کرونا" روانشناسان اداره بهزیستی  اقدام به ارائه مشاوره تلفنی به افراد دارای اضطراب ـ مشکلات خانوادگی ـ نحوه برخورد با فرزندان ـ در ارتباط  با تکالیف مدرسه همچنین با برنامه رادیویی تلفنی نیز راهکارهای مناسب به خانواده های محترم در خصوص شرایط قرنطینه و پیشگیری از آسیب های روانی ارائه می‌شود.

 اداره بهزیستی کیش  از خیرین بزرگوار در جزیره کیش خواست به دلیل ادامه شیوع بیماری ویروس "کرونا" مانند همیشه با نیت خالصانه و قلبی پر مهر و محبت کمک های نقدی و غیر نقدی خود را برای یاری رساندن به افراد تحت پوشش به این اداره به آدرس: منطقه سفین جنب درمانگاه بوعلی اداره بهزیستی جزیره کیش تحویل دهند.

حمایت از مددجویان حوزه بانوان و توانبخشی مددجویان در کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر