کد خبر: 958689 A

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: واقعه عاشورا یک دانشگاه، مکتب و یک بینش است و فرصتی ارزشمند برای آموختن مهترین درس ذلت گریزی ، ستم ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به اصول اسلامی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرگرد "محمد زنگانه" با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)گفت : محرم ماه قیام و پیام است؛ ماهی که به نام فریاد منادیان آزادی و آزادگی در تاریخ جهان شناخته می شود و هرساله عاشقان حق و حقیقت همنوا با کاروان کربلا ، شور و شعورعاشورایی را احیا می کنند و عشق به خاندان اهل بیت (ع) را در دلها زنده نگه می دارند.

وی تصریح کرد: محرم گاه رها شدن روح انسان‌ ها از زندان نفس و زمان تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین و انسانیت را تضمین کرد محرم زمان آموختن رسم زندگی از سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است ، بزرگ مردی که در واپسین لحظات حیات پربار خویش با جمله" اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید" دشمنان دین را به رهایی از اسارت و بندگی نفس فراخواند.

سرگرد زنگانه افزود: قیام خونین سومین پیشوای شیعیان جهان در پس غبار قرن ها هنوز رنگ و بوی تازه دارد و واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمام ابعاد تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزاداندیشان جهان مشهود است.

زنگانه اظهار داشت: واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است ، فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درس ذلت گریزی ، ستم ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش خاطرنشان کرد: امید است تا محرم امسال جوانان و آینده سازان ایران اسلامی بتوانند با تفکر و تعمق در واقعه کربلا و تمسک به ریسمان مودت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مسیر سعادت و کمال گام بردارند و نمونه شایسته ای از شاگردان مکتب عاشورا باشند.

دین زندان عاشورا فرماندهی انتظامی محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر