کد خبر: 958688 A

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش رسانه ها را متولیان دینی محرم و مهم ترین رکن در ایجاد شور حسینی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی اصغر جمالی" با بیان اینکه رسانه ها نقش تبیینی و اقناعی خود را در مراسمات محرم  با شرایط کرونایی ایفا می کنند گفت: همه ساله  با فرا رسیدین  ماه محرم و ایام عزاداری سید سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) نقش و رسالت رسانه مهم بوده که در این ایام کرونایی نیز دوچندان شده است به نحوی که می توان آنان را مهم ترین رکن در ایجاد شور حسینی و اطلاع رسانی این مراسمات یاد کرد.

وی افزود: تردیدی نیست که در جامعه اسلامی رسالت اصلی و محوری همه رسانه های جمعی به عنوان یکی از کارگزاران رسمی عرصه فرهنگ، نشر و تبلیغ دینی و سایر موضوعات مرتبط اجتناب ناپذیر است.

سرهنگ جمالی ادامه داد: دو عنوان عام و محوری عاشورایی"امر به معروف و نهی از منکر" در فرهنگ اصیل دین مقدس اسلام جامع ترین و گویاترین بیان معرفی نقش و مأموریت فرهنگی رسانه ها و خبرگزاری ها در جامعه محسوب می گردد.

رئیس پلیس کیش تصریح کرد: سال متفاوتی در برگزاری آیین عزاداری داریم که لازم است همه دستورالعمل های بخش بهداشت و درمان که مبتنی بر علم و دانش است برای حفاظت از جان انسان ها را در عین شور حسینی که حال را خوب می کند رعایت گردد که وظیفه رسانه ها در این موضوع به تصویر کشیدن مراسمات با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و هیئت ها است.

ارشد ترین مقام انتظامی در کیش با بیان اینکه برخی درصدد ایجاد تقابل بین سلامت  افراد و برگزاری آیین های عزاداری هستند اظهار داشت: رسانه ها های جمعی در اجرای مجازی برنامه ها و آیین های عزاداری های ماه محرم علاوه بر این که باعث ایجاد شور حسینی در بین افراد جامعه می گردد شیوه جدیدی از عزاداری حسینی را با رعایت دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را به تصویر خواهد کشید.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون توانستند به نحو احسن در کنار مدافعان وطن و سلامت باشند تا با به تصویر کشیدن گوشه ای از فداکاری این "مجاهدان فی سبیل الله" و اطلاع رسانی لازم به شهروندان از شیوع این ویروس منحوس جلوگیری کنند، چراکه این "تصویربرداران بی تصویر" از مهم ترین رکن در ایجاد شور حسینی و رعایت دستور العمل های بهداشتی هستند؛انشاالله در ایام ماه محرم نیز شاهد چنین گونه اقداماتی از سوی اصحاب رسانه باشیم.

امر به معروف و نهی از منکر جامعه دین رسانه محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر