کد خبر: 958451 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش می گوید : حجم سرمایه‌گذاری امسال در جزیره کیش نسبت به سال گذشته 162 درصد افزایش داشته است و حجم سرمایه‌گذاری ارزی نیز 5 برابر افزایش داشته است.

علی مقدس‌زاده معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنابا اشاره به حجم سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در بخش خصوصی با تاکید بر توانمندی‌های بخش خصوصی گفت: امسال حدود 67 پروژه عمرانی بخش خصوصی در جزیره کیش داریم که در حال اجر است که ارزش آن بیش از 200 هزار میلیارد ریال است که بیش از 35 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

وی ادامه داد: از این 67 پروژه، 47 پروژه در سال 99 و 1400 به بهره‌برداری می‌رسد و برای 16 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند 110 هزار میلیارد ریال ارزش ریالی این پروژه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی در زمان ساخت و بهره‌برداری، رونق و گردش اقتصادی ایجاد می‌کند، افزود: در سال جاری و سال آینده انشاالله ما شاهد افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های متعدد خواهیم بود و از نظر ما سرمایه‌گذاری یک امر مقدس برای کشور است زیرا گردش اقتصادی باعث بالندگی جامعه و رشد اقتصادی می‌شود.

وی افزود: حدود 100 میلیون دلار مشارکت خارجی برای پروژه‌های داخلی ارز آورده شده است و در سال 99 نسبت به سالهای گذشته رشد خوبی داشته‌ایم. در سال 98 نسبت به 97 حدود 78 درصد زمین‌ها برای انجام پروژه‌ها در مرحله واگذاری رشد داشته است و حجم سرمایه‌گذاری امسال نسبت به سال گذشته 162 درصد افزایش داشته است و حجم سرمایه‌گذاری ارزی نیز 5 برابر افزایش داشته است.

ویدئوی کامل این مصاحبه را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 101.61M | زمان ویدئو: 00:27:43
علی مقدس‌زاده افزایش حجم سرمایه گذاری و ایجاد 16 هزار فرصت شغلی در جزیره کیش معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر