کد خبر: 798396 A

مسابقات غواصی ارتش‌های جهان 2019 با قهرمانی تیم روسیه به کار خود پایان داد.

به گزارش ایلنا؛  آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات نظامی بین المللی غواصی عمق ۲۰۱۹ شامگاه پنجشنبه 23 مرداد با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونان، مدیران و مسئولان سازمان و همچنین امیردریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آدمیرال ویدکو معاون نیروی دریایی ارتش روسیه،  مسئولان ادارات و نهادهای جزیره کیش، جمعی از سران کشوری و لشکری و تیم های شرکت کننده در این مسابقات در مجموعه تفریحی گردشگری آوای خلیج فارس برگزار شد و تیم های برتر معرفی شدند.

در این رقابت های بین المللی که با حضور کشورهایی از چهار قاره جهان به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  از 13 تا 23  مرداد در جزیره کیش برگزار شد، تیم غواصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مقام سوم  را کسب کرد و بر اساس رای داوران تیم روسیه با امتیاز ۷۴۱۶ ، مقام نخست؛ چین با ۴۹۲۲ ، مقام دوم و جمهوری اسلامی ایران با امتیاز ۴۷۵۴،  عناوین سه کشور برتر را کسب کردند.

مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش در این خصوص  گفت: برگزاری چهارمین دوره مسابقات غواصی نظامی در کیش بازتابی گسترده و رضایت بخش داشت و بسیاری از شهروندان کیش و همچنین  گردشگران  ازاین  مسابقات نظامی بهره مند شدند.

مظفری ضمن تقدیر از امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، آمادگی جزیره کیش را برای  میزبانی مجدد از این مسابقات اعلام و با تقدیر از کارکنان نیروی دریایی ارتش  جمهوری اسلامی ایران و دست اندرکاران این مسابقات جهانی بر برگزاری این رقابت ها با کیفیت مطلوب تر و شرایط بهتر در سال های آینده تاکید کرد.

امیر دریادارخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  نیز  با اشاره به ضرورت حفظ صلح و امنیت در منطقه گفت: صلح و امنیت جمعی در دریا نیازمند دوستی، همکاری، همدلی و فهم مشترک از محیط دریایی است که  برخی قدرتهای استکباری از درک این موضوع عاجزند و قصد دارند  از دریا برای تحمیل ترتیبات امنیتی نامشروع بهره برداری کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به  لزوم برخورداری از دانش، تعهد و قدرت خطاب به نیروی دریایی گفت: دریا عرصه ای سخت و پرخطر با بالاترین سطح پیچیدگی و دشواری است که بهره برداری از آن با تنها  به مدد مهارت و شجاعت شما غواصان نیروی دریایی میسر می شود.

وی افزود:امنیت موضوعی اتفاقی نیست  و  این امر با اهتمام ویژه در دریاها و اقیانوس ها، مراقبت های شبانه روزی، مواجهه با دشمنی ها و بازیهای سیاسی دشمنان و ایثارگری در راه میهن اسلامی  محقق شده است .

وی افزود: دستاورد حفظ امنیت ملی و  جمعی در منطقه و جهان ایجاد بستری امن برای توسعه ملی کشور با وجود تحریم ها است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به حضور کشورهایی از چهاره قاره در این رقابت ها فارغ از توطئه های  بی فرجام دشمنان افزود: شاهد نمایشی غرورآفرین و غیرتمندانه از تیم های غواصی نظامی در قلب خلیج فارس بودیم . منطقه ای که با وجود نمایش فریبکارانه استکبار از همیشه امن تر و پایدار است و کشورهای حاضر در مسابقات به عنوان سفیران صلح و امنیت ،سطح بالایی از رقابت دوستانه را به نمایش گذاشتند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با قدردانی از همکاری  مدیران و مسئولان منطقه آزاد کیش در برگزاری چهارمین دوره مسابقات بین المللی غواصی گفت: این پیشرفت را مدیون توجه ،تلاش و اقدامات همه مسئولان و کارکنانی هستیم که مشتاقانه و مسئولانه در جهت تحقق هدف مشترک یعنی تعامل و رقابت دوستانه گام برداشتند.

آدمیرال ویدکو، جانشین فرمانده نیروی دریایی روسیه این مراسم ضمن تقدیر از میزبانی شایسته جمهوری اسلامی ایران گفت: کیفیت  برگزاری و  داوری  این مسابقات بسیار مطلوب بود و شرکت کنندگان در فضایی سالم با هم به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه  تعداد کشورهای شرکت کننده در این مسابقات هر سال رو به  افزایش است گفت:  برگزاری مسابقات نظامیان جهان  ضامن صلح و دوستی در دنیا می باشد.

وی  با تقدیر از مهمانوازی ایرنیان گفت:  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک بار دیگر مهمان نوازی ایرانی ها را به خوبی نشان داد.

آدمیرال ویدکو همچنین  از امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و امیر دریادار دوم پرویز سلیمی پناه، دبیر مسابقات نظامی غواصی عمق و همچنین ناخدا دوم حامد حق پرست، رئیس کمیته داوران  به خاطر داوری عادلانه تشکر کرد.

گفتنی است اولین دوره این مسابقات سال گذشته به میزبانی نوشهر برگزار شد که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های کیش، مقرر شد جزیره کیش میزبان دومین دوره این رقابت ها باشد. درنخستین دوره برگزاری این مسابقات در نوشهر، تیم ایران در بخش غواصی عمق، مقام اول را کسب کرد و در مجموع پنجم جهان شد.

جمهوری اسلامی ایران جهان روسیه گردشگری نیروی دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر