کد خبر: 791542 A

طرح فیبرواسکن کبدی باتخفیف 50 درصد از یکشنبه 6 مرداد در بیمارستان کیش آغاز شد

به گزارش ایلنا؛ این طرح به مناسبت روز جهانی هپاتیت و با هدف پایش بیماری های کبدی و تشخیص و درمان به موقع مبتلایان به این عارضه، از یکشنبه 6 مرداد در بیمارستان کیش آغاز شده و تا 13 مرداد ادامه خواهد داشت.

علاقمندان به استفاده از خدمات بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در زمینه تشخیص بیماری های کبدی می توانند در طول اجرای این طرح صبح ها از ساعت 11 تا 13 و بعد از ظهرها 19 و سی دقیقه تا 21 به بیمارستان کیش مراجعه کنند. اجرای این طرح برای بیماران هپاتیتی رایگان است.

ساکنان جزیره کیش هم می توانند با تخفیف 50 درصدی و استفاده از فیبرو اسکن پیشرفته ترین دستگاه تشخیص ضایعات کبدی از سلامت خود مطمئن شوند.

لازم به ذکر است ۲۸ جولای (6 مرداد) روز تولد دکتر برانچ بلومبرگ( ۲۰۱۱-۱۹۲۵) روز جهانی هپاتیت نامگذاری شده است. دکتر بلومبرگ ویروس هپاتیتB را در سال ۱۹۶۷ شناسایی کرده و دو سال پس از آن اولین واکسن هپاتیت B را ساخت و به این دلیل موفق به اخذ جایزه نوبل شد.

هپاتیت های ویروسی به واسطه ی آلودگی به یکی از ۵ نوع ویروسA،B،C،D و یا E ایجاد می شوند. همه این ویروس ها سبب التهاب کبد می شوند و هپاتیت های مزمنB وC می توانند منجر به سیروز و سرطان کبد شوند. هپاتیت های ویروسی یکی از تهدید های سلامت جهانی به شمار می روند. ۲۴۰ میلیون نفر در دنیا به هپاتیت مزمنB و حدود ۱۵۰ میلیون نفر نیز به هپاتیتC مزمن مبتلا هستند.

بیمارستان تولد جایزه نوبل درمان سرطان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر