کد خبر: 788365 A

دوره آموزشی آشنایی با عارضه و خطاهای دارویی با حضور مسئولان و کارکنان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ این دوره آموزشی طبق برنامه ریزی سالیانه و بر اساس دستورالعمل معاونت غذا و دارو، سه شنبه 25 تیر با حضور دکتر مهران روشن معاون فنی و درمانی بیمارستان ، دکتر فرشته نعمت الهی مسئول فنی داروخانه، مترون،پرسنل بخش درمان و سرپرستاران این مجموعه برگزار شد.

دراین دوره که با عنوان کلاس آموزشیADR  برگزار می شود و براساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، آشنایی با عارضه ‌ناخواسته دارویی نام گرفته است شرکت کنندگان با تعریف، علایم و  چگونگی گزارش واکنش های ناخواسته و زیان آور مصرف دارو در دوزهای معمول جهت پیشگیری، ‌تشخیص و درمان بیماری یا تغییر عملکرد فیزیولوژیکی آشنا شدند.

دکتر فرشته نعمت الهی مسئول فنی داروخانه در این خصوص گفت:  مصرف ایمن و سالم داروها برای پزشکان و داروسازان، پرستاران، مراجع قانونی دارویی، وزارت بهداشت، شرکتهای داروسازی و عموم جامعه مقوله ای مهم و اساسی است و اگر چه هدف تمام دست اندرکاران حفظ سلامت جامعه، استفاده از داروها بدون ایجاد ضرر و زیان برای بیمار می باشد ،اما هیچ دارویی بدون ایجاد عارضه وجود ندارد .

بیمارستان درمان سازمان بهداشت جهانی معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر