کد خبر: 712099 A

در بررسی‌ها انجام شد؛

داروخانه بیمارستان کیش به‌عنوان یکی از داروخانه‌های مرجع در استان هرمزگان معرفی شد.

به گزارش ایلنا، با بررسی‌های انجام شده توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان هرمزگان داروخانه شبانه‌روزی بیمارستان کیش با داشتن استانداردهای لازم و رعایت ضوابط ابلاغی به عنوان داروخانه منتخب در جزیره کیش معرفی شد.

این معرفی نامه با پیگیری مستمر کادر فنی بیمارستان کیش برای تامین استراتژیک دارویی مراجعه‌کنندگان و شهروندان جزیره پیرو درخواست مرکز توسعه سلامت کیش برای انتخاب داروخانه مرجع، توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی استان هرمزگان صادر شده است. ضمن این ابلاغ داروهای سهمیه‌ای و تک‌نسخه‌ای که به میزان محدود در سطح استان‌های کشور توزیع می‌شود به میزان مشخص و با توجه به نیاز در اختیار این داروخانه قرار می گیرد.

حضور دایمی مسئول فنی در داروخانه، مجاور بودن با کلینیک درمانی، رعایت شاخص‌های ابلاغی وزارت‌بهداشت و شبانه‌روزی بودن، از ویژگی‌های مطلوبی است که در داروخانه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش به آن توجه شده و در معرفی آن به عنوان داروخانه منتخب تاثیر گذار بوده است.

در آخرین اعتباربخشی درمانی که سال گذشته انجام شده داروخانه بیمارستان کیش حائز امتیاز 75 شده است این در حالیست که طی اعتباربخشی انجام شده بیمارستان کیش سطح A یا درجه عالی بیمارستانی را دریافت کرده است.

داروخانه بیمارستان با سه مسئول فنی، یک سوپروایزر و هشت نیروی مجرب به‌صورت بیست‌وچهار ساعته در جزیره کیش خدمات درمانی ارائه می دهد و تنها داروخانه شبانه روزی این جزیره است.

وزارت بهداشت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر