کد خبر: 709348 A

با حضور اقشار مختلف مردم؛

مراسم گرامیداشت و تجلیل حماسه نهم دی ( روز بصیرت ) با حضور اقشار مختلف مردم و سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه دفاع ملی در کیش برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که همزمان با سراسر کشور در مصلای بزرگ جزیره کیش و در میان شعارهای مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر فتنه گر برگزار شد، سردار احمد وحیدی طی سخنانی از حماسه ۹ دی به عنوان یکی از فرازها و نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد.

وی افزود: تاریخ انقلاب اسلامی ایران در ۴ دهه گذشته شاهد، رخدادها، فرازها و نقاط عطف بسیاری بوده که از دهه فجر و پیروزی این انقلاب اسلامی شروع و در مقاطع مختلف با حضور مردم و درایت رهبری نظام به عنوان نقاط عطف و فرازهای درخشان تاریخ انقلاب جاودانه و ماندگار شده که این نقاط را باید همواره گرامی بداریم.

سردار وحیدی با اشاره به فهرستی از نیرنگ‌ها و توطئه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران از کودتاها، جنگ تحمیلی، ترورها و ۱۷ هزار شهید توسط جریان تروریزم، اعمال تحریم‌ها و جنگ اقتصادی به عنوان نمونه‌ای از توطئه‌های دشمن علیه مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی نام برد. ملت ایران مقابل این همه سختی‌ها و دسیسه‌ها همواره ایستاده و مقاومت کرده، لذا باید همچنان ایستاد و استقامت کرد.

وی با اشاره به برگزاری چند دوره انتخابات‌ در ایران و پذیرش نتایج آن توسط رقبا گفت: انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ با حضور ۸۵ درصدی مردم برگزار شد و این درحالی بود که بهانه تقلب و قبول نکردن سازکارهای قانونی، زمینه را برای دخالت دشمن فراهم کرد و دشمنان ما تلاش کردند نظام و کشور را زیرسوال ببرند، درحالی‌که مشارکت ۸۵ درصدی مردم در این انتخابات گویای انقلابی گری و ولایتمداری مردم کشور ما بود.

رئیس دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی، در پایان سخنان خود ۹ دی را مظهر تجلی وحدت ملی و بصیرت مردم ایران دانست و گفت: ۹ دی نقطه عطف تقابل راهبردی نظام جمهوری اسلامی با استکبار و اوج درخشش رهبری هوشمندانه، مدبرانه و مهربانانه رهبر فرزانه بود.

همچنین در این مراسم، امام جمعه کیش طی سخنانی بر ضرورت موشکافی و تحلیل حماسه ۹دی تاکید کرد و افزود: از نتایج این موشکافی و تحلیل می توان برای مبارزه با دشمن استفاده کرد. ۹دی حماسه ای گسترده و عمیق بود که آتش فتنه را خاموش کرد و حضور چشمگیرمردم نقشه دشمن را نقش برآب کرد.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی باید از ابعاد مختلف برای قشر جوان تحلیل و تبیین شود، افزود: در این حماسه، حفظ نظام و انقلاب، احترام به رای مردم و احترام به ارزشهای دینی و قانون از مطالبات مردم بود.

کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر