کد خبر: 705566 A

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی‌فرد:

امام جمعه موقت تهران گفت: مدیریت منطقه آزاد کیش، تجربه مهمی از مدیریت یکپارچه شهری و منطقه‌ای است و می‌تواند الگوی مناسبی برای توسعه این تجربه در سطح کشور باشد.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام‌جمعه موقت تهران، گزارشی از پتانسیل و ظرفیت‌های منطقه آزاد کیش ارائه کرد.

غلامحسین مظفری گفت:‌ منطقه‌ آزاد کیش با داشتن ظرفیت اکوتوریستی و منابع طبیعی کم‌نظیر می‌تواند براساس یک برنامه جامع و با حمایت و همدلی ملی به قطب گردشگری و اقتصادی منطقه تبدیل شود.

در این دیدار همچنین امام‌جمعه موقت تهران گفت: منطقه‌ آزاد کیش به‌عنوان یک نمونه موفق و پیشرو در اداره مناطق آزاد، می‌تواند الگوی مناسبی برای توسعه سایر مناطق‌آزاد کشور باشد و هرگونه اقدام موفق در آن به سرعت الگوبرداری خواهد شد.

ابو ترابی‌فرد در این دیدار بر ضرورت استفاده و بهره‌مندی از ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری و مذهبی این خطه برای ارائه الگوی موفق از وحدت ملی و انسجام اسلامی تأکید کرد و افزود: ظرفیت‌های این منطقه را به‌عنوان ابزاری برای توسعه و پیشرفت موضوعات فرهنگی و اقتصادی و گردشگری کشور باید به کار گرفت.

وی تصریح کرد: از تمام ظرفیت مدیریتی خود برای ارتقاء پشتوانه علمی و کارشناسی برنامه‌ها استفاده کنید و صاحبان فکر و اندیشه و ایده‌های نو و تجارب مفید را به عنوان بازوی توانا، پشتوانه تصمیمات خود قرار دهید.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد همچنین بر ضرورت تلاش برای کاهش هزینه‌های جاری تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: از تمام توانایی‌ها و ظرفیت‌های این منطقه، به‌ویژه توسعه صادرات، برای ایجاد و توسعه درآمدهای پایدار و تنوع بخشی به آن استفاده شود.

جزیره کیش با 92 کیلومتر مربع مساحت و با جمعیتی حدود 37 هزار نفر در فاصله 18 کیلومتری سرزمین اصلی و در آب‌های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

مناطق آزاد منطقه آزاد کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر