کد خبر: 703445 A

سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش از اجرای طرح مدیریت پسماند و آموزش تفکیک از مبدا در مدارس جزیره کیش خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی عرب با بیان اینکه تا کنون این طرح در بیش از 8 مدرسه و مرکز آموزشی اجرا شده افزود: آموزش یاران شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش تا پایان آذرماه با مراجعه به سایر مدارس درباره جداسازی پسماندهای قابل بازیافت به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند.

وی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مدارس جزیره به مخازن 360 لیتری برای جمع‌آوری جداگانه اقلام بازیافت، مخازن کوچک برای کلاس‌ها و اتاق‌های مدارس و کیسه پلاستیکی مخصوص جمع‌آوری اقلام بازیافتی تجهیز می‌شوند و پیمانکار خدمات منطقه، دو بار در هفته مخازن انتقال پسماند قابل بازیافت را تخلیه می‌کنند.

سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش، تهیه و نصب پوسترهای اطلاع رسانی و آموزش مربیان و معلمان مدارس را به‌عنوان دیگر برنامه‌های این شرکت برای اجرای صحیح فرآیند تفکیک زباله و بازیافت عنوان کرد.

علی عرب ضمن اشاره به اینکه شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش به عنوان مدیریت اجرایی پسماند در جزیره، به تهیه برنامه عملیاتی مدیریت پسماند اقدام کرده، اظهار داشت: طی یک برنامه 3 ساله فرایند کامل و اصولی مدیریت پسماند در جزیره کیش اجرا خواهد شد که یکی از مهمترین طرح‌های این برنامه، آموزش و فرهنگ‌سازی تفکیک پسماند از مبدا و جلب مشارکت شهروندان است.

گفتنی است، سال 96 روزانه به‌طور متوسط حدود 100 تن انواع پسماند عادی در جزیره کیش تولید شده که از این میزان حدود 12 درصد جداسازی و بازیافت شده و با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال‌جاری این میزان به 60 درصد افزایش خواهد یافت.

دانش آموزان زباله مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر