کد خبر: 700827 A

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از شهر زیرزمینی کاریز، این مجموعه را کم‌نظیر دانست و بر بین‌المللی شدن آن تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، مظفری در دومین روز کاری خود، با حضور در مجموعه تاریخی کاریز کیش گفت: کاریز مجموعه‌ای کم نظیر است که باید به مجموعه ای بین المللی تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شامگاه پنجشنبه 15 آذرماه جاری همراه فریدون همتی استاندار هرمزگان، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و خانم حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، از شهر زیر زمینی کاریز بازدید کرد.

مظفری پس از بازدید از بخش‌های مختلف این مجموعه که قدمتی طولانی دارد، در یادداشتی در دفتر خاطرات این مجموعه نوشت: عمق توجه به تاریخ و فرهنگ در شهر زیر زمینی کاریز توسط انسانی فرهیخته و زحمتکش نشان از سخت کوشی نسل‌های گذشته دارد که بنیان گذار ساخت قنات در این سرزمین کهن ایران عزیز بوده اند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در این یادداشت همچنین متذکر شده اند از جناب حسینی می‌خواهم برنامه ریزی کند تا با برنامه‌ای توسعه ای این مجموعه کم‌نظیر را تبدیل به مجموعه بین‌المللی بزرگ کند و سازمان منطقه آزاد کیش از این مجموعه اقدامات با تمام وجود استقبال می‌کند و کمک خواهد کرد.

یادآوری می‌شود، مجموعه فرهنگی تاریخی شهر زیر زمینی کاریز کیش که به مدیریت منصور حاجی حسینی اداره می‌شود روزانه پذیرای صدها گردشگر داخلی و خارجی است.

هرمزگان منطقه آزاد کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر