کد خبر: 425119 A

ترکان در دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز اظهار داشت: کار مهندس ناظر باید تمام وقت باشد.

به گزارش ایلنا، ترکان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت و ساز ضمن تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش مسکن  و مقایسه ی سرمایه گذاری دولت و مردم در این بخش اظهار داشت: دولت حدود چهل هزار میلیارد تومان در بخش صنعت ساختمان سرمایه گذاری می کند در حالیکه سرمایه گذاری مردم و خانوارهای ما حدود هشتاد هزار میلیارد تومان است در واقع مردم دو برابر دولت در این بخش سرمایه گذاری دارند و این نشان دهنده ی اهمیت و جایگاه مسکن برای مردم است و هر خانواده ای آرزو دارد که در طول زندگی خویش حداقل یک خانه ازآن خویش داشته باشد و از سوی دیگر مردم با توجه به اینکه تمام سرمایه خویش را در این بخش وارد می کنند خواهان این هستند که مانند بسیاری از نقاط جهان ساختمان هایی با طول عمر زیاد و بیش از صد سال داشته نه ساختمان هایی که بعد از پانزده الی بیست سال ساخت فرسوده و کلنگی شود.

 

مسعود پزشکیان نیز در دومین همایش سراسری کیفیت در ساخت‌وساز در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اگر می‌خواهیم مشکلات حل شود باید کار را به کسی بدهیم که کاردان است تا مشکلات را شناسایی و سپس راهکارهای لازم را ارائه کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مشکل ما در جامعه این است که اگر کسی سمتی گرفت در همه مسائل خود را مجاز می‌داند که رهنمودهایی را مشخص کند. من حق ندارم در جایی که کارشناس نیستم نظر بدهم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه درست را باید از کارشناس پرسید ادامه داد: نباید با حرف کسی که تخصص ندارد جاده یا ساختمان 30 طبقه بسازند.

پزشکیان متذکر شد: در کوچه 8 متری ساختمان چندین طبقه می‌سازند و به انجام این کار افتخار می‌کنند و می‌گویند ما می توانیم. توانستن اگر بدون آگاهی باشد سبب به بیراهه رفتن می‌شود.

وی افزود: کار درست را صحیح انجام دادن مهم است، کار غلط را هم اگر با کیفیت انجام دهیم افتخار نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که رهبر یک سازمان است باید نگاه عمیقی داشته باشد و ایده آل ها را ببیند. اگر فرد جلودار قله را نبیند و راه را بلد نباشد نمی توان به موفقیت رسید.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس با بیان اینکه بدون نقشه راهبردی نمی توان به نتیجه رسید بیان کرد: در دولت گذشته می گفتند خیلی کار کرده ایم اما باید توجه داشت خیلی کار کردن کافی نیست بلکه باید بگویند ما می خواستیم چه کاری انجام دهیم و چه کارهایی تا کنون انجام شده است.

پزشکیان ادامه داد: سوال مهم این است که آیا مشتری از آنچه می سازیم راضی است یا خیر زیرا در جهان کنونی رضایت مشتری حرف اول را می زند.

وی افزود: دنیا به دنبال آن است که مشتری را راضی کند. من که سیاستمدار هستم باید به گونه ای رفتار کنم که بلندگوی افرادی باشم که به من رأی داده اند تا حق آنها استیفا شود.

پزشکیان ادامه داد: نباید به مشتری نگاه توأم با بی احترامی داشته باشیم بلکه باید با دید تکریم به مراجعین خود نگاه کنیم.

نایب رئیس  مجلس شورای اسلامی گفت: نمی شود در یک جامعه ای زندگی کنیم که کسی 100 میلیون درآمد داشته باشد و دیگری یک میلیون درآمد داشته باشد زیرا با این شرایط اداره جامعه سخت خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس متذکر شد: نمی توان تنها شعار داد که هدف ما رضایت مردم است بلکه باید در عمل ثابت کنیم و مردم رفتار ما را بهتر از گفتار ما درک می کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس گفت: کیفیت چیزی است که در جامعه ما گم شده است و در صادرات خود به پایداری آن نگاه نمی کنیم و فقط به دنبال سود بیشتر هستیم.

سازه گستر شمال در این همایش به عنوان کارآفرین برتر کشور و  کیفیتساخت و سازدر بین ۴۰ برند برتر ایران موفق به دریافت تندیسو لوح افتخارشد

محمد صالح خویی به عنوان یکی از نیروهای علمی مازندران و کشور که عضو هیئت بنیاد ملی نخبگان کشور شد طی سخنانی با اشاره به بی توجهی هایی که به غرب مازندران شده است مطالبی را بیان کرد برای رسیدن به توسعه پایدار باید 3 عنصر پول،قدرت و علم را باید در کنار هم داشته باشیم.

وی گفت: مسایل غرب مازندران را بایستی از دریچه علمی مورد بررسی قرار داد باید از جوانان نخبه استفاده بهینه کرد و در این عصر ماشینی شدن از آنها جهت تحول اقتصادی استفاده بهینه کرد تا از استعدادهایشان استفاده شود

خویی ادامه داد : سالانه میلیون ها گردشگر به غرب مازندران سفر می کنند و بیش از یک میلیون شغل و درآمدهای هنگفتی برای منطقه ایجاد میکنند، اما امکانات و تسهیلات مناسب گردشگری در منطقه بسیار ضعیف است و گردشگران هم تنها به صورت فصلی از منطقه بهره مند می شوند در حالیکه در برخی از کشورها که یک چهارم طبیعت ما را هم ندارند اما بیشترین و بهترین استفاده را از آن می برند. صالح خویی در ادامه با اعلام این مطلب که هیچ دانشگاه دولتی در غرب استان تشکیل نشده و همه آنها در شرق استان وجود دارند،گفت: برای آینده غرب مازندران باید چشم انداز داشته باشیم

به گونه ای عمل کردند که غرب استان نه قطب کشاورزی است و نه قطب صنعتی و نه گردشگری! بهتر است بگوییم در این منطقه محرومیت بر دیگر موارد فوق الاشاره میچرخد.

ماجرای تصویب منطقه آزاد در غرب مازندران نوشهر به سالها قبل برمیگردد اما در چند سال اخیر صحبت ها و وعده ها باعث شده که مردم این منطقه نسبت به تحول اقتصادی و تجاری امیدوار شوند. در سال 92، اکبر ترکان، دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه کشور اعلام کرد: تبدیل برخی شهرهای استان مازندران به منطقه آزاد تجاری در دست بررسی است مازندران با گسترحدود 24 هزار کیلومتر مربع از موقعیت ویژه و خاصی برخوردار است. با توجه به استقرار اداره کل بنادر و دریانوردی درمنطقه ویژه اقتصادی نوشهر، وجود فرودگاه در شهرهای ساحلی نوشهر و رامسر، طرح ملی آزادراه تهران - شمال، مجموعه گردشگری، تفریحی و اقامتی نمک آبرود چالوس، دانشگاه علوم دریایی ارتش، اداره کل گمرکات در نوشهر، بوستان های جنگلی نور، سیسنگان و پایانه گل و گیاه در عباس آباد و سایر امکانات مهم شرایط مطلوبی برای ایجاد منطقه ویژه آزاد تجاری و گردشگری در این استان ایجاد شده است. فراهم کردن این زیرساخت ها برای این استان، آمادگی مازندران را برای منطقه آزاد شدن برخی شهرها اعلام میکند و به گفته مسئولان استان جزو نیازهای ضروری مازندران است.

اکنون منطقه نوشهر کارایی اقتصادی دارد و جزو بنادر لجستیک است و بر اساس طرح آمایش سرزمینی، غرب مازندران با نگاه عملکرد صنعتی، تجاری و گردشگری، شرایط لازم را دارد..

 

شرکت سازه‌ گستر شمال،مجموعه‌ای از به‌روزترین فروش زمین شمال و ویلاها و زمین ها را در شمال کشور و فروش ویلا جنگلی و فروش ویلا در نورتا محمود آباد برای فروش به مشتریانی که به‌ دنبال محلی برای سرمایه‌گذاری هستند، فراهم کرده است

پس ازبهره‌برداری از آزادراه تهران-شمال تا پایان سال جاری و کاسته شدن 70کیلومتر از مسیرتهران-شمال، ویلا شمال شرکت سازه ‌گستر شمال با موقعیت و دسترسی ویژه، محلی استراتژیک برای گردشگری و سرمایه‌گذاری است. نوشهر یکی از قطب‌های اقتصادی منطقه و نزدیک‌ترین شهر شمالی به تهران و کرج است که در آستانه تبدیل به منطقه آزاد تجاری و اقتصادی قرار دارد. همچنین فرودگاه این شهر در حال حاضر دارای پروازهای روزانه به تهران، مشهد، شیراز و اهواز و بالعکس است.

منطقه نوشهر و چالوس دارای ویژگی‌های گردشگری منحصربفردی است و پس از راه‌اندازی این آزادراه نیز منطقه ویژه‌ای برای گردشگران خارجی می‌شود که از اروپا، استرالیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس، پس از رسیدن به فرودگاه مهرآباد خود را به این خطه سرسبز می‌رسانند

امکان طی کردن مسیر جنگل تا دریا و بالعکس با پای پیاده، یکی از ویژگی‌های گردشگری نوشهر و چالوس است.

لازم به ذکر است هزینه‌ای بالغ بر ۷۵۰۰ میلیاردتومان برای ساخت این آزادراه و آماده‌سازی اتوبان تهران-چالوس-فروش ویلاصرف شده است.

شرکت سازه گستر شمال فعال در زمینه فروش ویلا در نور بهترین موقعیت فروش ویلا درمازندران را درسایت sazehgostarshomal.com و در فروش ویلا محمودآباد و ویلا جنگلی و فروش ویلا در نوشهر ارائه می دهد .

 

خانواده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مسکن نایب رئیس مجلس شورای سازمان نظام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر