کد خبر: 1093032 A

با حضور و دستور حسن روحانی صورت گرفت؛

9 طرح مهم اقتصادی تجاری و خدماتی صبح امروز بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در جزیره کیش به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در آستانه میلاد امام رضا (ع) طی مراسم اینترنتی و ارتباط مستقیم 9 طرح مهم با حضور رییس جمهور و جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و جمعی از مسئولان جزیره کیش و استان هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

جعفر آهنگران جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ابتدای این مراسم گفت: در همین ابتدای کلام به استحضار رهبر معظم انقلاب می‌رسانم که دغدغه شما که همان سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور است در چند سال اخیر در جزیره کیش و به همت بلند دولت تحقق یافته است و هر چند تحریم‌های تحمیلی و کرونا مشکلات زیادی را ایجاد کرد اما منطقه آزاد کیش به نماد مقاومت و تاب‌آوری در اقتصاد مقاومتی تبدیل شد. 

وی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی با هزینه‌ای بالغ بر 29 هزار میلیارد تومان گفت: بیشتر طرح‌ها توسط بخش خصوصی در حال اجرا است و اشتغال‌زایی خوبی را ایجاد کرده است.

آهنگران افزود: 9 طرح مهم امروز افتتاح می‌شود که طرح‌های بسیار مهمی است و امروز کیش به عنوان یک منطقه آزاد توانسته از طریق بازار سرمایه منابع مورد نیاز خود را ایجاد کند.

آهنگران با تشکر و خسته نباشید به رییس جمهور و دولت دوازدهم گفت: از جنابعالی تقاضا دارم دستور اکید فرمایید که تا قبل از پایان کار دولت چند خواسته و درخواست مهم در جزیره کیش جامه عمل بپوشاند.

1. بازگشت کامل شرکت هواپیمایی کیش به جزیره کیش و واگذاری سهام آن در جزیره کیش. 2. بازگشت کامل و 49 درصد سهام سازمان آب و برق کیش به جزیره کیش.3. صدور موافقت و اجازه واردات خودروهای برقی و هیبریدی به جزیره کیش.

آهنگران افزود: در پایان باید از جناب مرتضی بانک تشکر کنم و یاد اکبر ترکان را زنده نگه داریم که خدمات زیادی را انجام دادند و با اجازه شما مدرسه 18 کلاسه‌ای را که به تازگی در جزیره کیش ساخته شده به یاد اکبر ترکان نامگذاری می‌کنیم.

انتهای پیام/
برق رهبر معظم انقلاب رییس جمهور سهام سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر