کد خبر: 1080317 A

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برگزار و صورتهای مالی منتهی به ۳۰ اسفند سال ۱۳۹۹به اتفاق آرا تصویب شد.

به گزارش ایلنا؛ جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و ریاست مجمع در آغاز جلسه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت در خصوص فعالیت شرکت همراه با صورتهای مالی ارائه شده را خوشحال کننده و امید بخش توصیف کرد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: بر اساس اطلاعات موجود، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، عملکرد مطلوب و پرتفوی ارزشمندی را در کارنامه خود ثبت کرده و جلسه مجمع را زودتر از روال عادی بسیاری از مجامع برگزار نموده است.

جعفر آهنگران در ادامه با تشکر از اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش و هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش گفت: نظر به رشد سود آوری و بازدهی بالای شرکت، این گزارش جهت استحضار مشاور محترم رئیس جمهور به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارسال خواهد شد تا مدلی برای سایر مناطق آزاد و ویژه باشد.

ناصر آخوندی عضو هیات مدیره و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش در این جلسه گفت: عملکرد سال گذشته شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش، این پیام را برای سایر شرکتهای سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر مناطق آزاد و ویژه دارد که می توان در شرایط سخت و دشوار نیز کار درست را با خروجی قابل قبول ارائه داد. سودآوری به دست آمده در بین شرکت های با فعالیت مشابه بورسی و غیر بورسی در کل کشور کم سابقه و بی سابقه است و فاصله زیادی با بسیاری از بنگاههای اقتصادی دارد.

ناظر اول مجمع افزود: شرکت سرمایه گذاری با اتخاذ روش های مبتکرانه و خلاقانه در حوزه تامین مالی، فعالیتهای مشارکتی در حوزه زمین و ساختمان را فعال نمود که حاصل آن ارزش افزوده قابل توجه برای اجرای وظایف حاکمیتی و توسعه زیرساختهاست.

عرضه اوراق صکوک توسط شرکت در سال گذشته اقدامی مهم  و راهکاری مبتکرانه در جهت فائق آمدن بر مشکلات اقتصادی است و در کنار آن تبدیل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به هلدینگ چند رشته ای و عرضه آن در بورس ، گامی مهم در جهت افزایش درآمد، بهره مندی عمومی و شفافیت حداکثری است.

سعید نظری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در این جلسه گفت: حسب سیاست گذاری های کلان سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر پرهیز از خام فروشی زمین، مشارکت در ساخت و ساز با بخش خصوصی دنبال شد که حاصل آن در گزارش مالی سال گذشته بادقت و روایی بالا قابل مشاهده است.

وی افزود: موافقت اصولی برای ورود شرکت به بازار سرمایه به صورت هلدینگ اخذ گردیده و اساسنامه آن نیز تهیه شده و در انتظار تائید است.

به گفته وی، با راهبری درست سازمان منطقه آزاد کیش و ریل گذاری صحیح انجام شده، دستاورد کم سابقه ای عاید شده است که با برنامه های سال 1400، این روند ادامه خواهد داشت

شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش علاوه بر اهداف اقتصادی، مسئولیت ها و مقاصد اجتماعی را نیز در دستور کار قرارداده است که اهم آنها در سال 1400 "سال تولید پشتیبانی ها  و مانع زدایی ها" به شرح زیر میباشد.

  • انتشار اوراق خرید دین به مبلغ 3,000 میلیارد ریال بمنظور تامین مالی پروژه های نیمه تمام جزیره کیش
  • تشکیل و تاسیس  هلدینگ چند رشته ای سرمایه گذاری و توسعه کیش بمنظور خلق ارزش بیشتر نسبت به کسب و کارهای مستقل و شناسایی و مدیریت بهینه ریسک ها
  •  تاسیس و  تشکیل صندوق های زمین و ساختمان که نوعی صندوق‌ سرمایه‌گذاری است که با جمع آوری سرمایه‌های اندک سرمایه‌گذاران و استفاده در پروژه‌های ساختمانی با کاربری تجاری، اداری و مسکونی موجب رشد سرمایه های کوچک می شود.
  • انجام اقدام لازم در راستای طرح اقدام ملی مسکن در زمینی به مساحت 8,000 متر مربع و با تعداد 250 واحد مسکونی که میتواند مورد استفاده اقشار کم درآمد قرار گیرد
  • پیگیری و تسریع در شکل گیری شرکت توسعه عمرانی هندورابی کیش بمنظور اجرای سریعتر طرح جامع توسعه جزیره هندورابی
  • خرید 3 فروند هواپیمای مسافربری جهت بهره برداری در خطوط هوایی جزیره زیبای کیش
  • تامین و تخصیص منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل ترمینال مسافری جدید فرودگاه کیش از طریق اوراق صکوک منتشر شده، این ترمینال میتواند حجم پوشش مسافری فرودگاه جزیره زیبای کیش را تا 6 میلیون نفر در سال افزایش دهد
  • ایجاد واحد ارتباط با مشتریانCRM جهت مدیریت و هدایت مشتری (جلب ، حفظ و توسعه مشتریان)
  • بیمه تکمیلی: شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش بعنوان بازوی اجرایی سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه بیمه و درمان در راستای مسئولیتهای اجتماعی خود بیمه کلیه کیشوندان معزز را در دستور کار دارد.

03

04

05

06

 

 

 

پوشش رشد سرمایه گذاری سهام بنگاههای اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر