کد خبر: 1069503 A

جعفر آهنگران با ارسال پیامی ضمن تبریک "روز ملی خلیج فارس" یاد و خاطره شهیدانی راکه برای صیانت ازتمامیت ارضی کشور و مقابله با توطئه های دشمنان جان خویش را فداکردند گرامی داشت.

به گزارش ایلنا؛ متن پیام مدیر عامل این سازمان به مناسبت "روز ملی خلیج فارس"به این شرح است:

                                                                           به نام خداوند جان و جهان

موقعیت استثنایی جغرافیایی و تجاری، آنچنان جایگاهی به خلیج فارس داده است که همواره محلی برای تقابل همه تمدن های زنده دنیا بوده و بدین خاطر است که روز ملی خلیج فارس را باید روزی جهانی بدانیم . مناسبتی متعلق به همه ایرانیان و مجالی کوتاه برای پاسداشت حقیقت تاریخی و متقن تعلق خلیج فارس به ایرانیان و گرامیداشت خاطره شهیدانی که برای صیانت ازتمامیت ارضی کشورمان درمرزهای خاکی و آبی، غیورانه به میدان آمدند و  جان خویش فدا کردند .

خلیج فارس گنجینه ای ارزشمند و حاوی نیمی از ذخایر نفت جهان ، با موقعیت جغرافیایی منحصر بفرد است که سودجویان همواره برای تسلط بر این شاهراه اقتصادی منطقه ای و جهانی ، مشغول طرح توطئه های گوناگون بوده اند. اما حکایت افتخارآمیز رشادت های زنان ومردان با غیرت پارسی در مقابله با متجاوزان و دسیسه چینان و مرورحماسه های تاریخی این سرزمین کهن، بدخواهان و طماعان را به این باور می رساند که  هر نیرنگی در خصوص خلیج فارس محکوم به شکست و نابودی است.

خداوند را شاکریم که در سایه عزم ملی، نام خلیج فارس به عنوان مظهر صلح و دوستی، برای همیشه، بر تارک تاریخ ایران خواهد درخشید. جزیره کیش نیز چون نگینی درخشان در این کرانه  پارسی می کوشد تا دروازه گشوده ایران اسلامی برای تعاملات بین المللی، توسعه گردشگری، رونق اقتصادی  کشور و دستیابی به منافع بلندمدت این آبراهه بین المللی باشد.

اینجانب با تبریک "روز ملی خلیج فارس" به تمامی هموطنان عزتمند به ویژه ساحل نشینان نواحی جنوبی ایران عزیز و ساکنان خونگرم جزیره زیبای کیش ، امیدآن دارم تا نسل های آینده با تلاشی خستگی ناپذیر، از این میراث گرانبها پاسداری کرده و درحفظ اصالت و هویت آن، کوشا باشند.

 

ایران اسلامی تمدن خلیج فارس گردشگری منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر