کد خبر: 1053242 A

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برتبیین گفتمان غالب کیش در رعایت جدی ضوابط بهداشتی با استفاده از ظرفیت رسانه ها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، در جلسه ای با حضور جمعی از مسئولان این سازمان و رسانه ملی در معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان برگزارشد، راهکارهای استفاده بهینه از ظرفیت صداو سیمای مرکز کیش درجهت معرفی شایسته فرصت ها و جاذبه های کیش و همچنین اطلاع رسانی گسترده به گردشگران در خصوص برنامه های نوروز 1400 با محوریت رعایت ضوابط بهداشتی طرح و بررسی شد.

بر اساس این گزارش سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با تاکید بر نقش مهم رسانه ملی درافزایش سطح آگاهی جامعه گفت: هم افزایی و هم آوایی رسانه ها و مسئولان درجهت تبیین صحیح شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا در اماکن گردشگری و تفریحی کیش و همچنین بررسی کاستی ها و تقویت نقاط قوت در منطقه برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی ضروری است.

وی باتاکید بر اینکه گفتمان غالب جزیره و اعلان رفتاری ساکنان کیش باید به گونه ای باشد که گردشگران رابرای رعایت جدی ضوابط بهداشتی ترغیب کند اظهارداشت: تعامل رسانه ملی در انعکاس مطلوب برنامه های منسجم بخش های دولتی و خصوصی درمقابله با شیوع این بیماری و جلب مشارکت هموطنان در رعایت ضوابط بهداشتی ضمن اینکه نقش مهمی درمیزبانی شایسته کیش درنوروز1400 دارد ما را درحفظ شرایط ایمن منطقه یاری می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نقش هشدار دهنده رسانه ملی درجامعه تصریح کرد: نظارت گسترده بر روند اجرای ضوابط بهداشتی و اهتمام جدی به ایمن سازی شرایط سفردرمسیر های هوایی و دریایی و اماکن تجاری،تفریحی و گردشگری و مهم ترین محور فعالیت های ستاد نوروزی کیش و شورای سلامت است که در تعامل با فضای رسانه ای جزیره محقق می شود.

پور علی افزود: در راستای دسترسی سریع مخاطبان به اخبارصحیح ، اطلاعات تنها از طریق سخنگوی ستادنوروزی و یا سخنگوی شورای سلامت ارائه خواهد شد .

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ابراز امیدواری کرد صدا و سیمای مرکز کیش با تهیه برنامه های جذاب و سرگرم کننده، انگیزه ساکنان را برای گذراندن اوقات فراغت درخانه تقویت کند.

نفش موثر حضور پررنگ تولیدات مرکز کیش درشبکه های سراسری در معرفی ظرفیت های کیش و تسریع روند توسعه همه جانبه منطقه ، معرفی راهکارهای موفق کیش درمقابله باکرونا و ترویج فرهنگ رعایت ضوابط بهداشتی و آگاهی بخشی به گردشگران برای اهتمام جدی آنها در رعایت این ضوابط ، تقویت همکاری برای استفاده مطلوب ازظرفیت تبلیغات محیطی وفضای مجازی کیش از جمله مواردی بودکه سید علیرضا علوی رضوی مدیرروابط عمومی و اموربین الملل سازمان دراین نشست عنوان کرد.

به گفته مدیران بخش های مختلف صدا، سیما ، خبر و فضای مجازی ، صدا و سیمای مرکز کیش برای نوروز1400برنامه های متنوعی را تدارک دیده است که از آن جمله می توان به برنامه های شاد رادیویی و ارتباط بامراکز استان ها، پخش فیلم های جدید ، تهیه مستند هایی ازجاذبه های گردشگری و تاریخی کیش، تهیه گزارش های خبری با هدف معرفی جاذبه های متنوع منطقه درسطح ملی، اطلاع رسانی به گردشگران درخصوص برنامه های نوروزی کیش و دعوت ازمسئولان بخش های مختلف دولتی و خصوصی دربرنامه های زنده خبر ، رادیو و سیما اشاره کرد.

تعامل سازمان منطقه آزاد کیش و صداو سیما درجهت تولید محتواهای فاخر رسانه ای ، انعکاس روند توسعه همه جانبه منطقه و فعالیت گسترده سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در رسانه ملی ،استفاده از ظرفیت حضورصاحبنظران و هنرمندان ملی درکیش برای تهیه برنامه های زنده درایام نوروز و حضورمسئولان کیش در برنامه های پرمخاطب شبکه های سراسری ازدیگر مواردی بودکه دراین نشست مطرح شد.

استفاده از ظرفیت برنامه های نوروزی رسانه سلامت فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر