کد خبر: 1051230 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

باید کیش تبدیل به یک شهر الکترونیک شود. امروز ما برای گرفتن یک پایان کار باید در یک پروسه اداری طولانی را به صورت حضوری طی کنیم در صورتی که همه اینها را می‌توانیم به صورت الکترونیکی انجام بدهیم.

علی معقول، فعال املاک در جزیره کیش، در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به وضعیت خرید و فروش مسکن و زمین در جزیره کیش در سال 99 گفت: سال 99 بازار املاک بسیار پرنوسان بود و وضعیت دلار بر روی آن تاثیر مستقیمی گذاشته بود. در ماه‌های اخیر کمی بازار ثبات و تعادل خود را پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در مجموع بازار پررونق بود و جنب و جوش در آن دیده می‌شد با وجود آنکه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده بود اما تقاضا وجود داشت زیرا قیمت زمین و ملک در کل ایران افزایش پیدا کرده بود و همین مساله باعث شده بود که هر فردی بر اساس نیازش در هر کجای ایران که می‌تواند زمین و یا ملکی را بخرد.

معقول با اشاره به واگذاری زمین به صورت مزایده در کیش توسط سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ما در این مزایده‌ها شرکت نمی‌کنیم اما سازمان منطقه آزاد کیش برخی پروژه‌ها را برای فروش در نظر گرفته بود و ما در آ‌ن شرکت کردیم و این رفتار سازمان باعث یک دلگرمی برای سرمایه‌گذاران شد امیدواریم مساله ادامه‌دار باشد.

وی ادامه داد: در کیش زمین‌ها محدود است و از سوی دیگر همه دوست دارند تا در کیش زمین و ملک داشته باشند و حتی عده‌ای که توانایی مالی بهتری دارند علاقه دارند تا در کیش سرمایه‌گذاری کنند و همین مساله باعث شده تا ما هرگز در کیش شاهد بحث رکود و یا توقف ساخت و سازها را نداشته باشیم مثلا خود من پنج پروژه را در کیش آغاز کردم که از ابتدا فروش خوبی داشته است و کیش شرایط را برای تبدیل شدن به یک شهر مدرن و پرجمعیت را دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به زیرساخت‌های جزیره کیش توجه کرد افزود:  باید کیش تبدیل به یک شهر الکترونیک شود امروز ما برای گرفتن یک پایان کار باید در یک پروسه اداری طولانی را به صورت حضوری طی کنیم در صورتی که همه اینها را می‌توانیم به صورت الکترونیکی انجام بدهیم.

وی ادامه داد: وضعیت کیش هر سال بهتر از گذشته می‌شود و علت آن حضور پررنگ سرمایه گذاران بخش خصوصی است و بخش خصوصی به دنبال آن است که از این سرمایه‌گذاری استفاده بهینه کند و در سال های آینده مراکز تفریحی که در کیش افتتاح می‌شود نه تنها وضعیت گردشگری کیش بلکه گردشگری کل کشور را متحول خواهد کرد.

هرگز در کیش شاهد بحث رکود و یا توقف ساخت و سازها را نداشتیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر