کد خبر: 1051024 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

در بخش سرمایه گذاری با بیش از 25 فرصت سرمایه‌گذاری، بالغ بر 2500 میلیارد تومان فراخوان عمومی منتشر شده است

علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه بنادر و فرودگاه‌های جزیره کیش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به فعالیت‌های این شرکت در سال 99 گفت: شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های جزیره کیش در سه سرفصل فعالیت می‌کند. سرفصل اول راهبری و مدیریت فرودگاه‌ها و بنادر است که شامل چهار بندر و دو فرودگاه، فصل دوم اجرای پروژه‌ها با تعریف و ابلاغ از سازمان منطقه آزاد کیش و فصل سوم جذب سرمایه‌گذار برای اجرای پروژه های زیرساختی و درآمدزا در جزیره کیش می‌باشد.

وی با بیان اینکه امسال سال بسیار سختی بود گفت با توجه به لزوم حفظ و سلامت کیشوندان و مسافران عزیز در پی شیوع ویروس کرونا با هدف رصد جامع و کامل وضعیت سلامت افراد در مبادی ورودی و خروجی با  اندازه گیری دمای بدن توسط تب سنج و دستگاه های کنترل دمای بدن و استفاده از تونل های ضدعفونی و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در سفرهای دریایی و هوایی تمام سعی مان بر این بود تا علاوه بر حفظ سلامت جسمی افراد ساکن در جزیره کیش بتوانیم از آسیب اقتصادی به کیشوندان نیز جلوگیری نماییم که خوشبختانه با تلاش همه همکاران در بخش های مختلف در جزیره کیش توانستیم شرایط نسبتا خوبی را در نیمه دوم سال شاهد باشیم.

وی در ادامه گفت با افزایش قمیت ارز، سفرها به مقصد کشورهای خارجی کاهش پیدا کرده و استقبال مردم برای سفر به جزیره کیش بیشتر شده است، همچنین افزود: در دی و بهمن امسال فرودگاه جزیره کیش دومین فرودگاه کشور از لحاظ تعداد پرواز بوده است و ما حدودا روزانه بالای 100 پرواز ورودی و خروجی را به ثبت رساندیم.

علی عرب با اشاره به ابلاغ 250 میلیارد تومان بودجه عمرانی گفت: با وجود تحریم‌ها توانستیم پروژه های عمرانی را پیش برده و تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز فرودگاه بین المللی کیش را تامین نماییم.

وی با اشاره به اینکه در سال جهش تولید به هیچ عنوان توقفی در کارها نداشتیم و پروژه ها به خوبی در حال انجام و آماده سازی جهت بهره برداری می باشد گفت:‌ کارهایی به عنوان تولید نیز در این بخش صورت گرفته است که به عنوان مثال در برخی انبارها کالاهایی بلااستفاده بود، شرایطی را ایجاد نمودیم تا برای ساخت دوچرخه و قایق توسط بخش خصوصی مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: در بخش سرمایه گذاری با بیش از 25 فرصت سرمایه‌گذاری، بالغ بر 2500 میلیارد تومان فراخوان عمومی منتشر شده و از سرمایه‌گذاران علاقمند دعوت به همکاری کردیم که با تحقق این فرصت‌ها و ایجاد درآمدهای پایدار گام بزرگی را به سوی اهداف سازمان برمی داریم.

علی عرب با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری گفت می‌توان نیاز کیش به زمین‌فروشی را کاهش داد.

وی در ادامه از راه‌اندازی یک مرکز تخصصی آموزش و تفریحات هوایی در جزیره کیش خبر داد و گفت در جزیره امکان پرواز پاراگلایدر و بالن تفریحی بزودی مهیا می‌شود.

ایشان در ادامه گفت این پروازها در نقاط مختلف جزیره و با مجوزهای رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و هماهنگی با فرودگاه بین المللی کیش بصورت محلی انجام می گردد.

ایشان در پایان از اعمال محدودیت‌ها در مسیر سفرهای دریایی و ممنوعیت ورود خودرو به جزیره کیش در نوروز 1400 از تاریخ 25 اسفند تا 15 فروردین خبر داد و افزود در سفرهای هوایی تاکنون هیچگونه محدودیتی اعلام نشده است.

می‌توان نیاز کیش به زمین‌فروشی را کاهش داد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر