کد خبر: 1049588 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد :

عدم وجود نقدینگی در بازار و بسیاری از مشاغل خدماتی باعث شده تا مردم پولی نداشته باشند تا خرید کنند و بسیاری فعالان به روزمرگی و فروش روزانه و اصطلاحا دخل‌های شبانه بسنده کردند.

علی شایان فعال اقتصادی در جزیره کیش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت اقتصادی جزیره کیش در سال 99 گفت: بسیاری از کسانی که تا پیش از این یک شغل داشتند به سمت شغل دوم رفتند زیرا هزینه‌های زندگی افزایش پیدا کرده و افراد مجبور شدند بیشتر کار کنند به طور مثال کسانی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند علاوه بر فعالیت در این شغل خدمات دیگری نیز ارائه می‌کنند و اکثر اصناف تک شغل، دو شغله شدند.

وی ادامه داد: وضعیت اقتصادی در جزیره کیش در سال 99 مطلوب نبود و یکی از دلایل اصلی آن کاهش ورود گردشگر به جزیره بود که اکثر فعالان گردشگری و اصناف از وضعیت اقتصادی ناراضی بودند ما در سال 98 حدود یک میلیون و 500 هزار تا دو میلیون نفر گردشگر به جزیره آمده بود اما در سال 99 تعداد حضور گردشگران در جزیره کیش نصف شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های خود در حوزه عمرانی ادامه داد: عدم وجود نقدینگی در بازار و بسیاری از مشاغل خدماتی باعث شده تا مردم پولی نداشته باشند تا خرید کنند و بسیاری فعالان به روزمرگی و فروش روزانه و اصطلاحا دخل‌های شبانه بسنده کردند و نمی‌توانند برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهند و بسیاری از بازاریان قدیمی برای خود یک منبع درآمد ایجاد کردند تا بتوانند امور روزانه خود را سپری کنند.

وی ادامه داد: ما در بخش تزئینات محصولاتی تلفیق صدف‌سنگ، مرجان که مربوط به جزیره کیش است فراهم و آماده می‌کنیم و یک ویترین دریایی نیز به مشتریان می‌دهیم که در آن طلاهایی است که مربوط به آبزیان است که برای اولین بار در جزیره کیش اتفاق افتاده است.

کاهش حضور گردشگر در جزیره کیش در سال 99 نسبت به سال 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر