کد خبر: 1035086 A

آیا مسئولین امر فراموش کرده‌اند که در سال گذشته و از همین روزها زمزمه توقف فعالیت‌های گردشگری در جزیره کیش بیان شد.

در شرایط شکننده ی بیماری کرونا و گونه جدید آن که در حال درنوردیدن کشور بوده و در چند روز اخیر شاهد از دست دادن بسیاری از چهره های نام آشنای کشور بوده ایم و نیاز به رعایت بیشتر از قبل در مقابل تمامی پروتکل های بهداشتی در تمام شهرها انتظار میرود، متاسفانه همراستا با آبی شدن منطقه توریستی و گردشگری جزیره کیش، به طرز عجیبی با پدیده برگزاری کنسرتهای موسیقی به صورت قطاری و پشت سرهم و اغراق آمیز مواجه شده ایم. این در حالیست که گاهی در یک شب بیش از 3 کنسرت نیز در جزیره کیش برگزار میگردد.

از سویی با برگزاری این کنسرتها که فقط به صورت انحصاری در کل کشور و صرفا در جزیره کیش اجراء میگردد، ورود گردشگران متاثر از برگزاری کنسرتها به جزیره، سبب رشد مبتلایان به این بیماری گردیده و در سطح رنگبندی کرونایی کشور، از چند روز گذشته کیش با افزایش تعداد مراجعین کرونایی به بیمارستان به رنگ زرد و با اطلاعیه ستاد کرونای کشور از روز شنبه به رنگ نارنجی تغییر پیدا خواهد نمود. به راستی این همه اصرار به برگزاری کنسرت در جزیره کیش از سوی معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش چه توجیهی را با خود به همراه دارد؟ 

آیا مسئولین امر فراموش نموده اند که در سال گذشته و از همین روزها زمزمه توقف فعالیتهای گردشگری در جزیره کیش بیان گردید و در میان تمام تفاسیر و تحلیل ها که صراحتا بر عدم تحقق بسته شدن کیش دلالت می نمود، شاهد آن بودیم که کیش در بهت تمام فعالین اقتصادی و گردشگری خود، به طرفه العینی تعطیل شد؟

این در حالیست که برخی از مسوولین امر جهت توجیه تصمیمات خود در قبال برگزاری کنسرتهای کیش، تغییرات رنگبندی جزیره کیش را نتیجه تنشهای سیاسی گروههای داخلی کشور دانسته و جزیره کیش را در رنگبندی سفید و یا آبی میدانند.

حال این سوال متبادر است که در صورتی که مسوولین جزیره کیش، به این نتیجه دست یافته اند که تغییرات رنگبندی نتیجه فشارهای سیاسی بر منطقه است، آیا باور ندارند که در این فشارها هیچ زور مقاومت و حتی توجیهی نداشته و ممکن است کیش را به کانون تعطیلی مجدد سوق دهند؟ اتخاذ تصمیماتی که قدرت مقاومت در مقابل فشارهای بیرونی را نداشته باشد قطعا به ضرر کلیه فعالین اقتصادی جزیره کیش بوده و به طور حتم اعمال هرگونه محدودیتی در نوروز پیش رو، مسوولیت امر را به سوی مسوولین گردشگری جزیره کیش، و تعداد معدودی تهیه کننده غیر کیشوند نشانه خواهد رفت. مسوولینی که در برخورد با تمام شرایط محدودیت آمیز گذشته که بر پیکر کیش روانه گردید، به جای اعمال کمک به متضررین تنها به سر دادن شعارهای حمایتی غیر واقعی پرداختند و در نهایت از خود کیشوندان خواستند که به همشهریان خود کمک کنند...!

امید است تا مسوولین گردشگری جزیره کیش، منافع عده اندکی از افراد را به منافع عمومی جامعه گردشگری جزیره کیش ارجح ندانسته و از صدور تصمیمات هیجانی و غیر کارشناسی و اصرار بر خطاها و تصمیمات مدیریتی خود اصرار نورزند.

بی شک مسوولیت هرگونه محدودیتی در روزهای آتی مستقیما نتیجه عدم مدیریت صحیح شرایط این روزهای کیش توسط مدیران مربوطه خواهند بود.


رامتین روشن خبرنگار گردشگری ایلنا در کیش

 

WhatsApp Image 2021-02-05 at 01.04.10

 

جامعه رشد گردشگری موسیقی تهیه کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر