کد خبر: 1030098 A

جزیره کیش مملو از گردشگران شده و بازارها و مراکز خرید جزیره خارج از حد معمول ایام کرونایی با ازدحام جمعیت مواجه شده است.

حضور تعداد زیادی از  مسافران در  بازارهای کیش و مکان‌های تفریحی نگران کننده است.جزیره کیش مملو از گردشگران شده بازارها و مراکز خرید جزیره خارج از حد معمول ایام کرونایی با ازدحام جمعیت مواجه شده است  این وضعیت تا قبل از کرونا خبر خوشایندی بود اما در حال حاضر و در این شرایط نگران کننده است.

 مسولین سازمان منطقه ازاد کیش بر اجرای  تمامی پروتکل‌ها از هنگام ورود گردشگران، سطح شهر معابر و مکانهای عمومی انجام داده اند تمامی مراکز خرید با رعایت پروتکل ها  همکاری لازم را انجام داده اند اما آن روی سکه نیز نگران کننده است‌ تمامی این مراحل برای تعداد محدودی گردشگر در جزیره کیش است نه حجم مسافران زیاد  وضعیت شلوغی در بازارها و مراکز خرید نگران کننده است. مدیر عامل جامعه بازاریان کیش   می گوید همه پروتکلها انجام می شود اما اشاره نکرده است  که اجرای  پروتکل به تنهای کافی نیست.

 بلکه مدیریت زمان بندی  برای حضور مشتریان بازارها و اعمال شدید تر پروتکل ها مهمتر است و فقط رعایت دستور العمل ها به هیج وجه نمی تواند محافظ خوبی برای جلوگیزی از ابتلا به کرونا باشد  . در انتهای سال و ایام نوروز بایستی برای این موضوع تجدید نظر کرد. پر واضح است که فعالین اقتصادی در کیش بیشترین اسیب را از کرونا دیده اند  و نوروز و جشنواره تابستانی و مناسبت های خاص جهت حضور گردشگر و رونق اقتصادی را از دست داده اند. واین حضور گردشگر می تواند تا حدودی مشکلات فعالین اقتصادی را بهبود بخشد اما نباید  به راحتی از این مسله عبور کرد . و باید  پروتکل ها تقویت شود .  اعمال مدیریت و محدودیت  درباره حضور مراجعه کنندگان و تعیین  حضورتعداد معین افراد  در بازارها و مراکز خرید و مراکز گردشگری الزامیست.

اینکه  بگوییم خوشبختانه جزیره کیش بیمار کرونائی و بستری در بیمارستان ندارد بسیار ساده انگاری است زیرا گردشگران از اقصی نقاط کشور به کیش سفر می‌کنند چند روزی در جزیره کیش هستند بعد به محل اصلی زندگی خود باز می گردند ایا تست همه انها منفی است؟ اقدامات اولیه  تست کرونا که در بدو ورود به کیش انجام می‌شود به هیج عنوان ضمانت خوبی برای منفی بودن بیماری نمی‌تواند باشد نان را نباید مقابل جان قرار داد. عدم تقویت پروتکل‌های بهداشتی و مدیریت حضور گزدشگران در کیش و در مراکزخرید . تفریحی . رستورانها نگران کننده است و شیوع مجدد کرونا قطعا متوجه مسئولینی خواهد بود که مدیریت زمان را نداشته اند.

علی زادمهر روزنامه نگار

حضور پرتعداد مسافران در کیش در ایم کرونا، ظاهری جذاب و باطنی خطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر