کد خبر: 1022657 A

مرتضی بلوکی:

سال 99 رو به اتمام است متاسفانه با وجود ویروس منحوس کرونا از آن روزهای پرتردد مسافران و گردشگران در سال های گذشته جزیره کیش خبری نیست.

مرتضی بلوکی: البته عدم استقبال از صنعت گردشگری در این ایام گریبانگیر همه کشورهای توریستی دنیا شده است. اما در جزیره کیش بنا به سیاست های خصمانه آمریکا و هم پیمانانش در اعمال تحریم ها علیه ایران و همینطور افزایش بی رویه قیمت و نوسانات ارز سبب گردیده تا بازرگانان جزیره کیش با مشکلات بسیاری مواجه گردند. همینطور به علت شیوع بیماری کرونا در حوزه های گردشگری فعالان این صنف نیز نسبت به سال های مشابه با کاهش درامد و البته هزینه های ثابت و پایدار خود مواجه هستند. مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش علیرغم اجرای دقیق و استانداردهای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی که از بدو ورود به جزیره کیش تمام تلاش خود را برای سلامت جان مسافران،‌گردشگران و کیشوندان انجام داده است؛ همینطور بخش خصوص نیز با همت های خود خود عملا یار و یاور سازمان در ایام کرونایی بوده اند؛ اما متاسفانه همچنان ویروس کرونا این مهمان ناخوانده و منحوس قدرت نمایی میکند و چاره ای جز تمکین از دستورات ستاد مبارزه با بیماری کووید 19 نیست. در شرایطی که به لحاظ آب و هوایی فصل زمستان بهترین فرصت برای گردشگری در جزیره کیش است و همینطور اکثرا همایش،‌ سیمنار و نمایشگاه ها در این فصل در جزیره کیش برگزاری می گردید به نظر می‌رسد با توجه به عدم اطلاع دقیق از برچیده شدن کرونا و همینطور وضعیت نوسانات قیمت ارز فعلان اقتصادی در جزیره کیش و مسئولان باید نسبت ادامه حیات اقتصادی این قشر زحمتکش با هزینه های بالا در جزیره کیش فکر اساسی بکنند.

به فرموده رهبر معظم انقلاب «بارها تأکید کرده‌ایم که باید اقتصاد را با فرض برداشته‌نشدن تحریم‌ها جوری برنامه‌ریزی کنیم تا کشور به خوبی اداره شود و با رفتن و آمدن تحریم و با بازیگری‌های دشمن دچار مشکل نشود که این کار با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ممکن است. اگرچه تحریم‌ها نیز به تدریج در حال بی‌اثر شدن هستند.»

kish

ما نیز باید با علم بر این سخن، به این موضوع توجه کنیم که بیماری کرونا و تحریم‌ها همچنان با ما همراه خواهد ماند، بنابراین باید برای اقتصاد و صنعت گردشگری جزیره کیش برنامه ریزی دقیق انجام شود. سازمان منطقه آزاد کیش می‌تواند با یک سیاست و برنامه ریزی خاص ( با توجه به شرایط موجود) باعث جذب گردشگر و افزایش رونق اقتصادی کیش در روزهای پایانی سال شود.

 

 

روزهای پایانی سال مسافران مشکلات ویروس فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر