کد خبر: 1015136 A

تمامی فعالان اقتصادی کیش ملزم به ثبت اطلاعات انبار و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبار مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هستند.

به گزارش ایلنا: پیرو برگزاری بیست و نهمین جلسه بررسی برنامه‌های پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز در مناطق آزاد تجاری،صنعتی و ویژه اقتصادی، آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه انبارها ، با هدف کنترل دقیق گردش کالا در کشور و همچنین شفاف‌سازی این حوزه بررسی شد.

طبق مصوبات، در مرحله اول این طرح، وارد کنندگان و مراکز خرید فروش و نگهداری عمده کالا در کیش تا بیستم دی فرصت دارند اطلاعات انبارهای خود را در سامانه WMS.FREEZONES.IR ثبت کنند.

با توجه به گذشت بیش از ۴ ماه از زمان راه‌اندازی سامانه جامع انبارهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و صدور ابلاغیه‌های متعدد در این خصوص، پس از پایان مهلت تعیین شده، فعالیت واحدهایی که از ثبت اطلاعات در سامانه خودداری کنند با محدودیت‌هایی از سوی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه مواجه خواهند شد.

این برنامه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و اجرای قوانین مربوط به آن مصوب و بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از سوی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و به تمامی مناطق ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است علاقمندان می توانند فایل راهنمای ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبار را از لینک زیر دریافت کنند.

راهنمای ثبت نام سامانه جامع انبار.pdf

 

 

 

قاچاق کالا و ارز مبارزه با قاچاق کالا مبارزه با قاچاق کالا و ارز مناطق آزاد فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر