کد خبر: 250932 A

همزمان با گرامیداشت دهه فجر:

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، همزمان با ایام الله دهه فجر در سفر یک‌روزه خود به اصفهان، مجتمع خدماتی بین راهی رز آبی در شهرستان مبارکه را افتتاح و مجتمع خدماتی بین راهی تندیس را در شهرستان شهرضا کلنگ زنی کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور همزمان با ایام الله دهه فجر در سفر یک‌روزه خود به اصفهان به همراه معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور،، مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان، نماینده مردم شهرستان مبارکه، فرماندار شهرستان مبارکه، تشکل‌های صنفی کالا و مسافر، نماینده مردم شهرضا، فرماندار شرضا، و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی مجتمع خدماتی بین راهی رز آبی در شهرستان مبارکه را افتتاح و مجتمع خدماتی بین راهی تندیس را در شهرستان شهرضا کلنگ زنی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، ‌داوود کشاورزیان ضمن گرامیداشت سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از نیازهای مهم در محور‌های مواصلاتی کشور مجتمع‌های بین راهی است، گفت: ساخت این مجتمع‌ها می‌تواند به ارتقا ایمن و کاهش تصادفات در جاده‌ها کمک بسزایی کند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور ضمن قدردانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در ساخت این مجتمع‌ها اظهار داشت: ساخت مجتمع‌های خدماتی بین راهی در تمامی محور‌های مواصلاتی استان از سیاست‌های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

وی با بیان اینکه تجربه نشان می‌دهد متاسفانه در مسیر‌هایی که امکانات رفاهی مناسب وجود ندارد، آمار تلفات و تصادفات بسیار زیاد است، ادامه داد: این سازمان همچون گذشته در تلاش است برای کاهش این امر اقدام به جذب سرمایه گذار برای ساخت این مجتمع‌ها کند.

کشاورزیان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ مجتمع بین راهی در کشور در حال احداثاست که ۲۰ مجتمع مربوط به اصفهان است و این نشان دهنده پیشتازی اصفهان در این زمینه است.

وی اذعان داشت: امیدواریم بتونیم با همراهی بخش خصوصی، مجتمع‌های زیادی را در کشور احداثکنیم و به تبع آن ایمنی جاده‌ها را افزایش دهیم.

سرمایه گذران بخش خصوصی می‌توانند به صورت زنجیره‌ای فعالیت کنند

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مجتمع خدماتی رفاهی رز آبی سی و پنجمین مجتمع خدماتی استان اصفهان است که در ۱۶ کیلومتری محور مبارکه اصفهان به بهره برداری می‌رسد.

مهندس امانی با اشاره به اینکه اصفهان با افتتاح این مجتمع همچنان در تعداد مجتمع‌های بین راهی پیشتاز کشور است، تصریح کرد: استان اصفهان در تعداد پایانه‌های بار و مسافر، میزان جابه جایی مسافر و کالا و تعداد رانندگان بخش بار رتبه اول کشور را به خود اخصاص داده است.

وی خاطر نشان ساخت: در ۱۰ ماهه اول سال جاری بیش از ۵۸ میلیون تردد ناوگان باری سنگین در جاده‌های استان اصفهان به ثبت رسیده است که این آمار نشان دهنده حساسیت‌های حمل و نقل اصفهان می‌باشد که توجه بیشتر مسئولین را می‌طلبد.

امانی اذعان داشت: امیدواریم با افتتاح این مجتمع بتوانیم خدمات رفاهی مناسبی را به مردم و مسافران عزیز ارائه دهیم.

وی ضمن دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تامین زیر ساخت‌های مناسب در محور‌های مواصلاتی استان گفت: سرمایه گذران می‌توانند در صورت تمایل برای ساخت مجتمع‌های بین راهی زنجیره‌ای با عنوان خاص خود اقدام کنند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان افزود: امیدواریم با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی علاوه بر تامین زیر ساخت‌های لازم برای کاهش تصادفات در جاده‌های استان بتوانیم آنچه لایق مردم و استان عزیزمان است به ثمر برسانیم.

شهرستان مبارکه قطب صنعت استان اصفهان است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه شهرستان مبارکه قطب صنعت و حمل و نقل استان اصفهان است، گفت: شهرستان مبارکه با دارا بودن صنایعی مانند پلی اکریل، صنایع سیمان و مهم‌تر از آن فولاد مبارکه جز شهرستان‌های بزرگ صنعتی استان است.

ایرانپور با شاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد این شهرستان در زمینه حمل و نقل و صنعت، خواستار و رفع مشکلات و توجه ویژه معاون وزیر راه و شهر سازی به این شهرستان شد.

مهندس کشاورزیان در ادامه سفر یک روزه خود به اصفهان کلنگ احداثمجتمع خدماتی رفاهی بین راهی تندیس در محور شهرضا – اصفهان را بر زمین زد.

دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با استاندار اصفهان

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در ادامه سفر یکروزه خود به اصفهان به همراه مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان به دیدار استاندار اصفهان رفت.

در این دیدار ضمن اشاره به مشکلات پایانه امیر کبیر و لزوم انتقال آن به شهرک حمل و نقل اصفهان مسائل و مشکلات پیش روی حمل و نقل استان نیز مطرح شد.

در این دیدار به منظور تسهیل امور مربوط به صدور مجوز برای احداثمجتمع‌های بین راهی و کاهش مراجعات سرمایه گذاران به ادارت مختلف پیشنهادی به استاندار اصفهان ارائه شد.

استاندار اصفهان نیز با اشاره به اینکه این مجتمع‌ها در محور‌های مواصلاتی استان اهمیت زیادی در کاهش تصادفات جاده‌ای دارد دستور مساعدت برای رفع مشکلات صدور مجوز برای احداثاین مجتمع‌ها در استان را به مدیر کل دفتر فنی استانداری اعلام کرد.

در این سفر یکروزه طی مراسمی با حضور مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور سه پل عابر پیاده در جاده فرودگاه اصفهان در روستاهای مولنجان، زمان آباد و دینان به بهره برداری رسید.

استان اصفهان اصفهان بخش خصوصی دهه فجر راهداری و حمل و نقل جاده سیمان مسافران معاون معاون وزیر وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر