کد خبر: 217813 A

عابدی با اعلام اینکه پارک دوبل و توقف در مقابل تکایا، مساجد، هیئت‌ها و دیگر اماکن عزاداری ممنوع است، از عزاداران خواست از توقف در مقابل این مراکز خودداری کرده و ضمن همکاری با پلیس به تذکرات آن‌ها نیز توجه داشته باشند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن اعلام تهمیدات اتخاذ شده برای ایام دهه محرم از مسئولان هیئت‌های عزاداری و شهروندان خواست تا به توصیه‌های پلیس توجه کنند.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس سرهنگ «حسن عابدی» درباره تمهیدات پلیس راهور برای ایام دهه اول محرم، اظهارداشت: همچون سنوات گذشته، این پلیس با آمادگی کامل و نیز با بهره گیری از تمام توان خود در دهه اول محرم، اقدامات خود را برای روان سازی ترافیک و برخورد با تخلفات و… آغاز کرده به گونه‌ای که ماموران در ایام شب و تا پایان عزاداری‌ها در مساجد و تکایای مهم و نیز اماکن پرتردد نظیر مهدیه تهران و مناطق ۱۰،۱۱، ۱۲ و ۱۴ حضور چشمگیری خواهند داشت.

وی به همکاری و تعامل هیئت عزاداری با پلیس و نیز اتخاذ تمهیدات لازم برای روزهای تاسوعا و عاشورا به علت جابجایی هیئت‌های عزاداری در معابر فرعی و نیز برخی از میادین اشاره کرد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره دایر کردن تکایا و نیز ایستگاههای صلواتی در معابر اصلی، گفت: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده از مسئولان هیئت‌های عزاداری خواسته شد تا تکایا و ایستگاه‌های صلواتی را در معابر اصلی، بزرگراه‌ها و اماکن پرتردد دایر نکنند.

عابدی با اعلام اینکه پارک دوبل و توقف در مقابل تکایا، مساجد، هیئت‌ها و دیگر اماکن عزاداری ممنوع است، از عزاداران خواست از توقف در مقابل این مراکز خودداری کرده و ضمن همکاری با پلیس به تذکرات آن‌ها نیز توجه داشته باشند.

به گفته این مقام انتظامی، خودروهای شخصی یا عمومی که مقابل ایستگاه‌های صلواتی توقف می‌کنند، ماموران ضمن حضور در مقابل این ایستگاه‌ها، تذکرات لازم را به رانندگان ارائه و نسبت به روان‌سازی ترافیک اقدام خواهند کرد.

عابدی با اشاره به پخش نذورات در خیابان‌های اصلی که به ترافیک و ایجاد راهبندان منجر می‌شود از شهروندان خواست از انجام این امر اجتناب کنند.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره حرکت دسته‌های عزاداری به هنگام شب، گفت: ضروری است، مسئولان این هیئت‌ها علائم لازم نظیر شب‌رنگ و… را به همراه داشته باشند تا از تصادف خودرو سواری با آنان جلوگیری شود.

وی درباره آن دسته از افرادی که اقدام به رنگ کردن و گل‌مالی خودروی سواری خود می‌کنند، گفت: برابر قانون هر اقدامی که منجر به کاهش دید راننده یا جلب توجه دیگر رانندگان شود، تخلف محسوب شده و پلیس ملزم به برخورد با آن است که در این خصوص نیز به رانندگان تذکرات لازم داده خواهد شد؛ در صورتی که این اقدام منجر به مخدوش شدن پلاک خودرو‌ها شود قطعاً پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه حرکت موتورسواران در میان دسته‌های عزاداری و… ممنوع است، از راکبان موتورسیکلت خواست تا قوانین رانندگی را رعایت کرده تا عزاداری بدون حادثه‌ای برای خود و دیگر شهروندان داشته باشند.

وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از ترافیک‌های سنگین در معابر درون شهری برای رفتن به هیئت‌ها و مراسم‌های عزاداری حتی المکان از آوردن خودرو‌های شخصی خودداری و برای تردد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران درباره احتمال و تغییر ساعت طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی، اظهارداشت: در ایام تعطیلات، این طرح اجرا نمی‌شود البته در این خصوص تغییراتی پیش‌بینی نشده و برابر مقررات موجود رفتار خواهد شد.

عابدی درباره تردد وسایل نقلیه سنگین نظیر کامیون‌ها، گفت: در این ایام، تردد وسایل نقلیه سنگین تا ساعت ۲۴ ممنوع است.

ایام تعطیلات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ترافیک تصادف رئیس پلیس راهور عاشورا عزاداری موتورسیکلت وسایل نقلیه همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر