کد خبر: 329509 A

ایلنا: برای اولین بار در کشور از طریق سامانه ۲۰۰۰، مکالمه نامحدود ازطریق تلفن ثابت با کمترین هزینه از سوی شرکت مخابرات استان مرکزی امکان پذیرشد.

به گزارش ایلنا علی رضا فرهادی، مدیر بازاریابی شرکت مخابرات استان مرکزی گفت: حوزه بازاریابی همانطور که از نام آن پیداست در رابطه با تأمین و تهیه سرویس‌های جدید مخابراتی و تبدیل آن به محصول و عرضه به مشتریان فعالیت دارد.

وی عنوان کرد: این اقدامات شرکت مخابرات استان مرکزی در رابطه با ایجاد رضایتمندی و جلب مشتریان موجب ایجاد رقابت سالم در بین سایر شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت با این شرکت شده است به طوری که مشاهده می‌کنیم تعدادی از این شرکت‌ها نیز اقدام به ارائه برخی خدمات به صورت رایگان و یا هزینه اندک شده‌اند.

فرهادی در ادامه به ارائه خدمت جدید و مهم دیگری از سوی شرکت مخابرات استان مرکزی در طی روزهای اخیر اشاره کرد و بیان کرد: این سرویس به تازگی از سوی شرکت رونمایی شده و آماده ارائه به مشتریان است.

وی ابراز کرد: از آنجایی که این شرکت دفا‌تر فنی بسیار گسترده‌ای دارد و در تمامی نقاط استان خدمات بسیار خوبی را از سال‌های گذشته ایجاد کرده است؛ لذا به دنبال این است که مردم بهره‌مندی بیشتری از این خدمات شرکت مخابرات استان داشته باشند.

فرهادی با بیان اینکه همواره نگرانی‌هایی در رابطه با هزینه تلفن ثابت به تلفن همراه و یالعکس در بین مشتریان وجود دارد که بعضاً با درآمد افراد هماهنگی ندارد، تأکید کرد: با وجودی که هزینه تلفن ثابت بسیار پایین است؛ ولی برای کاهش این نگرانی‌ها و برای اولین بار در کشور طرحی از سوی مهندسان فنی شرکت مخابرات استان مرکزی در حال اجراست که همین هزینه اندک را نیز کاهش می‌دهد؛ لذا در این راستا سامانه‌ای با عنوان ۲۰۰۰ ایجاد کردیم که مشتریان تلفن ثابت با شماره گیری این عدد، توسط اپراتورهای سخنگو به یک سری بسته‌های تشویقی هدایت می‌شوند.

وی ادامه داد: مشتریان تلفن ثابت همواره میانگینی از هزینه ریز مکالمات دارند؛ بنابراین معدل ۶ ماه مکالمات همه مشتریان محاسبه شده و پس از بررسی‌های صورت گرفته یک بسته‌ای به عنوان بسته پیشنهادی از طریق سامانه ۲۰۰۰ ارائه می‌شود و زمانی که تأییدیه فعال سازی از طریق این سامانه از مشترک گرفته شد به مدت یک ماه این بسته برای آن مشتری فعال می‌شود.

فرهادی تصریح کرد: توسط همین مبلغ تمامی مکالمات درون شبکه‌ای مشترک در خواست کننده بسته پیشنهادی، شامل تماس با تمامی مخاطبان تلفن ثابت و تلفن همراه اول اعم از دائمی و اعتباری سراسر کشور رایگان خواهد بود و مکالمات مشترک به مدت یک ماه تحت پوشش این بسته خواهد بود.

مدیر بازاریابی شرکت مخابرات استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۴ میلیون خط تلفن ثابت در کشور وجود دارد، بیان کرد: با فعال کردن این بسته هر مشترک تلفن ثابت در استان مرکزی می‌تواند به مدت یک ماه با این ۹۶ میلیون خط در هر ساعاتی از شبانه روز بدون نگرانی از هزینه‌ها مکالمه نامحدود، طولانی و رایگان داشته باشد.

وی اظهار کرد: با تولید یک بسته مخابراتی و ارائه آن به مردم با هزینه بسیار پایین علاوه بر اینکه خدمات خوبی به مشترک ارائه می‌شود از سوی دیگر خدمات شایسته‌ای به کل جامعه ارائه می‌شود چراکه وقتی مردم نگرانی از بالا رفتن هزینه تلفن نداشته باشند بسیاری از کار‌ها و برنامه‌های خود را باتلفن و در منزل انجام می‌دهند؛ بنابراین از بسیاری از رفت و آمدهای نابجای درون شهری افراد کاسته می‌شود که به تبع کاهش حجم ترافیک و کاهش آلودگی هوا را به دنبال دارد.

فرهادی با اشاره به اینکه پس از یک ماه مشترک متقاضی از پوشش این بسته حمایتی خارج می‌شود و برای استفاده مجدد باید دوباره آن را از طریق سامانه ۲۰۰۰ فعال سازی کند، تأکید کرد: این بسته فقط شامل تماس با تلفن‌های ثابت و تلفن‌های همراه اول داخل کشور ایران است و شمال تماس با اپراتورهای کشورهای دیگر و مکالمات خارجی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه خدمات این بسته به گونه‌ای طراحی شده که مشترکان بتوانند به راحتی استفاده کنند و امید است که مورد رضایت آن‌ها واقع شود و از آن ‌‌نهایت بهره را ببرند، ادامه داد: مردم به هیچ عنوان نگران مشکلات فنی اسفاده از این سامانه نباشند چراکه با خدمات گستره‌ای که در این زمینه از سوی شرکت مخابرات استان مرکزی ارائه شده و کار‌شناسان با رفع مشکلات سعی کرده‌اند که یک مکالمه امن، ایمن و بدون دغدغه را برای مشترکان ایجاد کنند.

مدیر بازار یابی شرکت مخابرات استان مرکزی در ادامه سخنان خود بار دیگر تأکید کرد: مشترکان آگاه باشند که با فعال کردن بسته حمایتی ۲۰۰۰ فقط می‌توانند با تلفن‌های ثابت و تلفن‌های همراه اول سراسر کشور ایران مکالمه نامحدود و کم هزینه داشته باشند و فعال کردن این بسته هرگز تلفن‌ها و ارتباطات خارجی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و تأثیری بر هزینه‌های اینترنت و تماس با سایر خدمات شرکت مخابرات استان مرکزی نظیر تماس با تلفن گویای ۷۷ شرکت مخابرات استان مرکزی که در حال حاضر تعداد ۴۶ سرویس متنوع مذهبی، فرهنگی، سرگرمی، آموزشی، بهداشتی و اینترنت هوشمند ارائه می‌دهد، نمی‌شود.

مدیر بازاریابی شرکت مخابرات استان مرکزی در پایان یادآور شد: سامانه ۲۰۰۰ جایگزین تلفن گویای ۱۸۱۸ مخابرات شده است و مشترکان زین پس به منظور استفاده از خدماتی که در گذشته از سوی سامانه ۱۸۱۸ ارائه می‌شد و برای فعال سازی بسته مکلامه نامحدود از تلفن ثابت باید ۲۰۰۰ را شماره گیری کنند.

مخابرات استان مرکزی تلفن ثابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر