کد خبر: 194442 A

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه؛

این طرح توانسته است خلاء ها و کمبودهایی که در این حوزه وجود دارد مانند هزینه های بالای درمان و کیفیت و کمییت حوزه بهداشت و درمان را برطرف کند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه با تبریک روز خبرنگار و شهادت مظلومانه شهید صارمی گفت: اصحاب رسانه ها و خبرگزاریها می توانند در این طرح بزرگ سلامت ما را یاری دهند و خبرنگاران چراغ راه مسئولان هستند و این ظرفیت را دارند که در خصوص اقدامات پیشگرانه و تهدیداتی که سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد تاثیر گذار باشند.

به گزارش ایلنا، دکتر کوهپایه زاده اصفهانی در این نشست خبری با ارزیابی کردن اجرای طرح سلامت که موجب ارتقای سطح بهداشت و درمان جامعه شده است گفت: تا نقطه مطلوب و دلخواه فاصله زیادی داریم.

وی اضافه کرد: این طرح توانسته است خلاء ها و کمبودهایی که در این حوزه وجود دارد مانند هزینه های بالای درمان و کیفیت و کمییت حوزه بهداشت و درمان را برطرف کند.

کوهپایه زاده اظهار داشت: برنامه های تحول نظام سلامت در راستای برقراری عدالت، حفظ شاءن و کرامت بیماران و کاهش سهم هزینه های بیماران و بهره مندی آحاد مردم از مراقبتهای بهداشتی و درمانی اجرا می شود.

وی کاهش شش درصدی آمار سزارین را در این شهرستان را از نتایج طرح رایگان زایمان طبیعی دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه امروز مادران باردار به دنبال سزارین هستند، ضرورت فرهنگ سازی توسط شما خبرنگاران برای ترویج زایمان طبیعی مورد توجه است و باید به مردم آگاهی و اطلاع رسانی داد که انجام عمل سزارین علاوه به مادر حتی بیشترین آسیب را به نوزاد می رساند.

دکتر کوهپایه زاده در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ساوه اشاره نمود و گفت: ساختمان جدید اورژانس بیمارستان مدرس، راه اندازی بخش دیالیز زرندیه از مهمترین اقدامات انجام شده است

وی همچنین از ارائه خدمات رسانی به نقاط حاشیه نشین شهرستان ساوه خبر داد و گفت: در این شهرستان حدود ۲۱ هزار نفر حاشیه نشین داریم که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به این افراد شروع شده است

در ادامه این نشست از بعضی از خبرنگاران با اهدای لوح تقدی و هدیه قدردانی شد.

ارتقای سطح اصحاب رسانه جامعه حوزه بهداشت و درمان درمان رسانه سزارین سلامت علوم پزشکی فرهنگ سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر