کد خبر: 1127894 A

با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد؛

همزمان با شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر ملی و افتتاح همزمان 268 طرح تعاونی کشور به مناسبت هفته تعاون، 4 طرح تعاونی در استان مرکزی با حضور ویدئو کنفرانسی حجت‌اله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح‌های تعاونی بهره برداری شده استان مرکزی شامل شرکت تعاونی پوران سنگ محلات در بخش‌ سنگ های تزئینی و شرکت تعاونی کیان قزل در بخش پرورش ماهی، هر 2 در شهرستان محلات، شرکت تعاونی صنعتگران هنر سلطان آباد در بخش سفال در شهرستان اراک و شرکت تعاونی به آمین فرابر پارس در بخش تولید مکمل‌های دارویی در شهرستان زرندیه است.

مجموع سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در بخش آورده متقاضیان و تسهیلات اخذ شده، حدود 433 میلیارد ریال است. هر یک از این شرکت های تعاونی دارای 7 نفر عضو هستند که در مجموع 28 نفر عضو را شامل می شوند و با بهره برداری از این شرکتها ۵۴ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی فراهم شده است.

ظرفیت تولید سالانه شرکت تعاونی پوران سنگ محلات 1200 متر مربع در فاز نخست، شرکت تعاونی کیان قزل 20 تن، شرکت تعاونی صنعتگران هنر سلطان آباد 50 هزار قطعه و شرکت تعاونی به آمین فرابر پارس، 300 میلیون قرص و کپسول و 20 میلیون لیتر شربت است.

در این مراسم از 3 تعاونی برتر استان مرکزی شامل «نوید کاران» از شهرستان زرندیه، «پیشگامان متین فرش کاوه» از شهرستان ساوه و «مسکن عدل سازه راسخ» از شهرستان اراک و 12 تعاونی شایسته تقدیر، با اهدای لوح وجوایزی تقدیر شد.

حدود 5500 تعاونی در استان مرکزی به ثبت رسیده که 2278 تعاونی آن فعال است و 22 هزار فرصت شغلی مستقیم نیز توسط آنها ایجاد شده است. تعاونی‌های استان مرکزی 997 هزار و 953 نفر عضو دارد که 722 هزار و 487 نفر آنان مرد و 275 هزار و 466 نفر آنها زن است. 

انتهای پیام/
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهره برداری از 4 طرح تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر