کد خبر: 1098058 A

رئیس پژوهشکده امنیت غذایی و دبیرخانه کنسرسیوم غذا و امنیت غذایی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: 100 هزار هکتار از اراضی این دانشگاه به کشت کلزا و گلرنگ‌ اختصاص یافته که ارزش سطح زیر کشت این محصولات معادل 23 میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، افشین اسماعیلی‌فر افزود: این میزان سطح زیر کشت کلزا و گلرنگ در گستره واحدهای دانشگاهی اراک، ساوه، نراق، تفرش، دلیجان، کمیجان و فراهان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع و نظر به اهمیت استراتژیک دانه‌های روغنی و با هدف بهره‌برداری از توانمندی و پتانسیل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، کشت کلزا و گلرنگ در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس پژوهشکده امنیت غذایی و دبیرخانه کنسرسیوم غذا و امنیت غذایی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت: کشت دانه‌های روغنی علاوه بر اهمیت اقتصادی در بحث تحقیقی و  ترویجی این محصولات نیز نقش موثری دارد.

اسماعیلی‌فر با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته برای تامین نیاز خود سعی بر سرمایه‌گذاری و تقویت تولید داخلی دارند، تصریح کرد: تولید دانه‌های روغنی اهمیت بسیار بالایی در امنیت غذایی دارد و همواره جزء اولویت‌ دولت‌ها قرار داشته است. 

انتهای پیام/
کشت کلزا و گلرنگ اراضی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی 100 هزار هکتار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر