کد خبر: 1098037 A

رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای 3 شهر صنعتی این استان در روز پنجشنبه در وضعیت ناسالم قرار دارد و انتظار می رود مردم در روزهای ناسالم هوا از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محرابیان افزود: امروز پنجشنبه کیفیت هوا در شهرهای اراک و شازند برای تمامی گروه‌های سنی و در شهر ساوه برای گروه‌های سنی حساس در وضعیت ناسالم قرار دارد.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، آلاینده مسئول هوا در 3 شهر این استان، ذرات معلق 2.5 میکرون و منشاء آن گرد و غبار منطقه‌ای است.

رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز پنجشنبه به 146 رسیده که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

محرابیان تصریح کرد: شاخص لحظه‌ای اراک در ساعت 8 صبح به 180 رسیده که وضعیت هشدار و ناسالم را برای تمامی گروه‌های سنی نشان می‌دهد. همچنین شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا نیز به 159 رسیده که نشانگر وضعیت ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی است.

وی بیان داشت: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا در ساعت 8 صبح امروز پنجشنبه در شهر ساوه نیز به 105 رسیده که در این شهر برای گروه‌های سنی حساس وضعیت ناسالم است. 

انتهای پیام/
3 شهر استان مرکزی ذرات 2.5 میکرون وضعیت ناسالم هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر