کد خبر: 1064717 A

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی خبر داد؛

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان این استان در دولت دوازدهم 8 درصد افزایش یافت. استاندارد سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان استان مرکزی 8 متر مربع است، این در حالی است که میانگین فضای آموزشی برای دانش آموزان کشور 5.5 مترمربع است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین محمدی افزود: سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان استان مرکزی تا پیش از دولت دوازدهم 4.5 متر مربع بود، در حالی که این شاخص هم اکنون به 4.86 متر مربع رسیده است. این میزان سرانه با ساخت و بهره‌برداری از 92 طرح آموزشی در قالب 555 کلاس درس با زیربنای 83 هزار و 353 متر مربع در دولت دوازدهم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در مدت فعالیت دولت دوازدهم 6 هنرستان در استان مرکزی به بهره برداری رسید که با بهره‌برداری از این طرحها 99 کلاس درس به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش استان افزوده شده‌ است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اظهار داشت: استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس استان مرکزی از جمله برنامه‌های اولویت دار این اداره کل برای جلوگیری از حوادث احتمالی در مدارس است و در این راستا سامانه گرمایشی 1070 کلاس درس از سال 96 تاکنون استانداردسازی شده‌ است.

محمدی تصریح کرد: 15 سالن آموزشی برای امور ورزش دانش‌آموزان استان مرکزی در دولت دوازدهم به بهره برداری رسیده و 232 هزار مترمربع عایق رطوبتی و ایزوگام بام مدارس  و 307 هزار مترمربع محوطه مدارس استان در این مدت آسفالت شده‌ است.

وی بیان داشت: برچیدن مدارس خشت و گلی، جمع‌آوری بخاری نفتی از مدارس استان، استانداردسازی سامانه گرمایش تمامی خوابگاه‌های شبانه روزی و حذف مدارس خشت و گلی در استان مرکزی از دیگر اقدامات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در مدت فعالیت دولت دوازدهم بوده‌ است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی تأکید کرد: جمع آوری و کاهش 30 درصدی مدارس کانکسی، مطالعه و طراحی برای ساختن نخستین مدرسه سبز در استان مرکزی، رشد بیش از 300 درصدی تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در امر مدرسه سازی، رشد بیش از 80 درصد اعتبارات عمرانی منابع ملی و 50 درصد اعتبارات عمرانی استانی از دیگر اقدامات ‌اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی در این مدت بود.

سرانه فضای آموزشی افزایش 8 درصدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر