کد خبر: 249677 A

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد از برگزاری نخستین دوره آموزش جامع راهنمای گردشگری به صورت کاربردی و تخصصی با هدف توسعه صنعت گردشگری در این شهر خبر داد.

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد از برگزاری نخستین دوره آموزش جامع راهنمای گردشگری به صورت کاربردی و تخصصی با هدف توسعه صنعت گردشگری در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، «عباس شافعی» در جمع خبرنگاران گفت: این دوره آموزشی به منظور بالا بردن سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به گردشگران و ایجاد آمادگی علمی و عملی و بهره گیری از تجربیات و توان کار‌شناسان صنعت گردشگری برگزار می‌شود.

وی افزود: در دنیای مدرن، آموزش، جایگاه مهمی در آگاهی کارکنان و افزایش تخصص و کارایی آنان و رضایت مشتریان به همراه دارد.

شافعی اظهار داشت: با توجه به استقبال گسترده گردشگران از مجموعه آثار تاریخی نوش آباد و شناسایی ضعف‌ها و نارسایی‌های حوزه گردشگری در این شهر، این دوره آموزشی، باهدف رفع کاستی‌ها و همچنین جلب رضایت گردشگران برگزار می‌شود.

وی گفت: آموزش‌های علمی و عملی این دوره در قالب کارگاه‌های آموزشی، شامل آشنایی با معماری شهر نوش آباد با تمرکز بر ویژگی‌های معماری دستکند شهرزیرزمینی و آشنایی با اصول راهنمایی با تمرکز بر آداب و رسوم و شیوه‌های راهنمای گردشگری، اجرا می‌شود.

به گفته وی، آشنایی با اصول روان‌شناسی در ارتباط موثر با گردشگر، آشنایی با تاریخ، تمدن، فرهنگ و آیین‌های نوش آباد، آشنایی با اصول برخورد و حفظ امنیت گردشگران بویژه گردشگران خارجی، آشنایی با اصول امداد و نجات واحیای بیمار و آشنایی با آداب سفر و گردشگری درمنظر اسلام از دیگر آمزش‌های این دوره است.

شافعی افزود: این دوره آموزشی با شرکت بیش از ۷۰ نفر از علاقمندان از تاریخ ۱۸بهمن الی ۳۰ بهمن ماه جاری در مجتمع فرهنگی آموزشی بصیر نوش آباد با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر نوش آباد، اداره میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل، مرکز اورژانس ۱۱۵ و کلانتری ۱۲ نوش آباد برگزار می‌شود.

مجموعه تاریخی شهرزیرزمینی نوش آباد، بزرگ‌ترین معماری دستکن جهان است که در سال ۱۳۸۳ در عمق حدود ۱۲ زیر زمین و با سه طبقه در شهر تاریخی نوش آباد کشف شد و یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی به ویژه در تعطیلات نوروزی است.

آثار تاریخی آداب و رسوم باستانی تعطیلات نوروزی جهان زمین صنایع دستی و گردشگری صنعت گردشگران داخلی و خارجی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر