کد خبر: 220837 A

باید در حوزه گردشگری به شکل زیرساختی کار شود، اگر گردشگری رونق یابد موجب درآمدزایی و رونق استان می شود.

طرح جامع گردشگری ایوب در جلسه کارگروه گردشگری میراثفرهنگی و صنایع دستی خراسان شمالی، تصویب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی میراثفرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ علی نیا معاون عمرانی استاندار گفت: آثار باستانی و اماکن تاریخی زیادی در شهرها وجود دارد، با این حال گردشگری شهری مغفول مانده است، باید با ایجاد جاذبه‌های گردشگری به این سمت حرکت کنیم.

وی افزود: معرفی جاذبه های گردشگری یکی از مواردی است که همواره بر آن تأکید داریم و باید در این زمینه از ظرفیت رسانه ها استفاده کنیم.

علی‌نیا با اشاره به ۲۳روستای هدف گردشگری در استان خراسان شمالی، اظهارداشت: ۷۰ تا ۸۰ درصد از روستاهای استان قابلیت جذب گردشگر را دارند و می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

محمد سویدانلویی مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این جلسه به وضعیت صنایع دستی اشاره کرد و گفت: ۳۸ هزار تن پشم، ۶۹ تن کرک و ۷۸ تن موی بز در استان تولید می شود، این در حالی است که مواد اولیه مورد استفاده در بخش تولیدات صنایع دستی ۱۸۰ تن پشم، ۱۲ تن کرک و ۲۰ تن موی بز است.

وی با اشاره به تولید سالانه ۶۰ هزار تخته گلیم در استان، عنوان کرد: با احداثکارگاه نخ ریسی و رنگرزی در استان علاوه بر تأمین مواد اولیه مورد نیاز، امکان صدور آن ها به استان های همجوار نیز وجود دارد.

نیکدل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم با بیان این که گردشگری استان مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: باید در حوزه گردشگری به شکل زیرساختی کار کنیم، اگر گردشگری رونق یابد موجب درآمدزایی و رونق استان می شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد بسته‌های تبلیغاتی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان تهیه شود.

باستانی جاذبه های گردشگری رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت روابط عمومی صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری گردشگری گردشگری استان معاون معرفی جاذبه های گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر