کد خبر: 155375 A

این مجموعه تاریخی شامل کنسولگری و عمارت کلاه فرنگی است که مجموعه ای از نقشه های تاریخی، تجهیزات پزشکی نیروی دریایی، شناورهای دریایی و تجهیزات مخابراتی همچنین کتابخانه و آثار پژوهشی در خصوص خلیج فارس شناسی در آن نگهداری می شود.

ایلنا: رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، در سفر خود به استان بوشهر از موزه منطقه ای خلیج فارس و عمارت کلاه فرنگی بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، مرتضی رحمانی موحد در سفر خود به استان بوشهر از ۷۰۰ کیلومتر سواحل خلیج فارس دیدن کرد و با توجه به ازدیاد گردشگران در سواحل بوشهر از نحوه ارائه خدمات ستاد هماهنگی خدمات سفر به آنها جویا شد.

وی همچنین از موزه منطقه ای خلیج فارس و عمارت کلاه فرنگی بازدید کرد.

موزه منطقه ای خلیج فارس که به نام موزه دریا و دریانوردی مشهور است در ساختمان قاجاری کنسولگری انگلیس واقع شده است. این مجموعه تاریخی شامل کنسولگری و عمارت کلاه فرنگی است که مجموعه ای از نقشه های تاریخی، تجهیزات پزشکی نیروی دریایی، شناورهای دریایی و تجهیزات مخابراتی همچنین کتابخانه و آثار پژوهشی در خصوص خلیج فارس شناسی در آن نگهداری می شود.

کشتی پرسپولیس به عنوان نخستین ناو جنگی به دستور ناصرالدین شاه از کشور آلمان خریداری شده است و در حال حاضر بقایای آن در این موزه نگهداری می شود.

فضای مجموعه موزه منطقه ای بیش از هشت هکتار و مجموعه اعیانی آن بیش از شش هزار متر مربع است

آلمان استان بوشهر انگلیس پرسپولیس تجهیزات پزشکی خلیج فارس کشتی موزه مجموعه کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر