کد خبر: 132005 A

بازدید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تالاب هامون؛

اهمیت و جایگاه بخصوص تالاب هامون در اقتصاد و محیط زیست منطقه سیستان برای همگان روشن و مبرهن است و همه با مشکلات زیست محیطی از قبیل انتشار ذرات گرد و غبار در هوا و عدم مهاجرت پرندگان به این تالاب و مسائل دیگر… آشنا هستند.

ایلنا: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تمام سعی خود را برای احیا تالاب هامون انجام خواهم داد.

به گزارش ایلنا، " معصومه ابتکار " در جمع مردم سیستان اظهار داشت: زندگی به تالاب هامون بر خواهد گشت و دوباره شاهد حضور مردم برای امرار معاش در این منطقه خواهیم بود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خشکسالی‌های اخیر منطقه سختی زیادی برای مردم ایجاد کرده و در مورد رفع مشکلات زیست محیطی منطقه دولت عزم جدی را در پیش گرفته است.

ابتکار با تاکید بر اینکه بحثحق آبه ایران با جدیت پیگیری می‌شود بیان داشت: حضور مسئولان کشوری در استان نشان از توجه دولت برای رفع مشکلات مردم منطقه سیستان است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: تالاب هامون یکی از تالاب‌های بین المللی ایران بشمار می‌رود که طی خشکسالی‌های اخیر از بین رفته که با مساعدت دولت و همکاری کشور افغانستان امیدواریم بزودی مشکل آن حل شود.

افسری مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: اهمیت و جایگاه بخصوص تالاب هامون در اقتصاد و محیط زیست منطقه سیستان برای همگان روشن و مبرهن است و همه با مشکلات زیست محیطی از قبیل انتشار ذرات گرد و غبار در هوا و عدم مهاجرت پرندگان به این تالاب و مسائل دیگر… آشنا هستند و بسیار جای خرسندی است که ریاست سازمان، مسئله هامون را جزء الویت‌های اصلی و درجه یک سازمان قرار داده و با جدیت و تلاشی همه جانبه و پیگیرِ مسئله تالاب هامون، احیای و برطرف کردن موانع این مقوله می‌باشند و از نزدیک از تالاب بازدید کرده و تمام مراحل مطالعاتی و اجرایی احیای تالاب هامون را بررسی می‌نمایند و این فرصت بسیار مناسب و مغتنم است که با توجه به حضور نمایندگان محترم استان، وزیر محترم نیرو، استاندار و سایر مسئولین، بتوانیم اهمیت و جایگاه تالاب هامون را بهتر درک و به عموم مردم معرفی کنیم.

اقتصاد پرندگان تالاب خشکسالی زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست گرد و غبار محیط زیست مشکلات مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر