کد خبر: 241406 A

عزیزی فارسانی در تذکر شفاهی:

از مردم روستاهایی که فاقد برق هستند خجالت می‌کشم، حدود ۳ سال است که قول داده‌اند برای این روستاها باطری خورشیدی تهیه شود اما هنوز انجام نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تورم ۳ سال اخیر و فشار طاقت‌فرسا بر بازنشستگان اشاره کرد و گفت: از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخواست می‌کنیم حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران متناسب با واقعیت جامعه و تورم کنونی تعیین و پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا؛ حمیدرضا عزیزی فارسانی در نشست علنی یکشنبه ۲۱ دی‌ماه در تذکری شفاهی خطاب به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: با توجه به گرانی ها و مخارج بالای زندگی و فشار طاقت فرسا بر بازنشستگان و همچنین تورم وحشتناک ۳ سال اخیر انتظار می‌رود حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران متناسب با واقعیت جامعه و تورم کنونی پرداخت شود.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه تذکر خود همچنین خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان‌های همجوار ما در مورد آب تذکر می‌دهند باید بگویم مسئولان استان های اصفهان، خوزستان و یزد که آب خود را از چهارمحال و بختیاری تامین می‌کنید سهم استان ما در آبخیزداری ۱۴۸ میلیون تومان بوده بنابراین سهم آبخیزداری استان چهارمحال و بختیاری را حداقل ۲۰ برابر افزایش دهید تا بحران آب در این استان‌ها تشدید نشود.

وی همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: از مردم روستاهایی که فاقد برق هستند خجالت می‌کشم، حدود ۳ سال است که قول داده‌اند برای این روستاها باطری خورشیدی تهیه شود اما هنوز انجام نشده است.

عزیزی فارسانی در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش تذکر داد و گفت: ۲۰ مدرسه در مناطق روستایی و شهری اردل، فارسان و کوهرنگ وجود دارد که احتمال ریزش آنها بر سر دانش‌آموزان وجود دارد.

استان چهارمحال و بختیاری برق تورم جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری حقوق دانش آموزان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مدرسه وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر