کد خبر: 238910 A

با تصویب نمایندگان؛

با موافقت نمایندگان به دولت اجازه داده می شود از محل اعتبارات زیست محیطی و تحقیقاتی بودجه های سنواتی به واحدهای تولیدی کمک مالی کند

با موافقت نمایندگان به دولت اجازه داده می شود از محل اعتبارات زیست محیطی و تحقیقاتی بودجه های سنواتی به واحدهای تولیدی کمک مالی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در جریان بررسی لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با اصل ماده ۱۳ و ۱۴ این لایحه موافقت کردند.

طبق مصوبه ۱۳به دولت اجازه داده می شود از محل اعتبارات زیست محیطی و تحقیقاتی بودجه های سنواتی به واحدهای تولیدی کمک مالی کند و از محل اعتبارات بودجه‌های سنواتی تا پنجاه درصد آن بخش از هزینه‌های تحقیقاتی یا ارتقای وضعیت محیط زیستی به واحدهای تولیدی دارای مجوز یا پروانه بهره‌برداری را که منجر به کسب حق امتیاز تولید کالا یا خدمات یا ثبت اختراع از مراجع ذی‌صلاح داخلی یا بین‌المللی شده است، کمک نماید. آیین‌نامه اجرائی این ماده ظرف سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به‌پیشنهاد وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

همچنین بر اساس ماده ۱۴ لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر در مواد(۳) و(۹) قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات مصوب ۵/۸ / ۱۳۸۹، عبارت «و شهرکهای فناوری» به ترتیب به انتهای بند(ج) و بعد از عبارت «پارکهای علم و فناوری» اضافه می‌شود.

امور اقتصادی و دارایی بودجه جهاد کشاورزی دولت زیست محیطی صنعت معدن و تجارت علم و فناوری فناوری لایحه وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر