کد خبر: 211861 A

با وجود مخالفت دولت؛

مجید انصاری: در این طرح پیش بینی شده است که مجوزهای تجمع برای مخالفت با منکر‌های موجود در جامعه توسط ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر صادر شود، در این صورت تکلیف وزارت کشور چیست اگر ناامنی به وجود آید چه کسی پاسخگوی آن خواهد بود؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را با وجود نظر مخالف دولت به تصویب رساندند. طرحی که در صورت تصویب جزییات آن ستاد امر به معروف و نهی از منکر مجوزهای تجمع برای مخالفت با منکرهای موجود در جامعه را صادر می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در جلسه علنی امروز مجلس کلیات این طرح با ۱۵۶ رای موافق، ۲۳ مخالف، به تصویب رسید.

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری هم که برای ارائه نظر دولت در مورد این طرح به مجلس آمده بود در مخالفت با کلیات این طرح گفت: در این طرح پیش بینی شده است که مجوزهای تجمع برای مخالفت با منکر‌های موجود در جامعه توسط ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر صادر شود، در این صورت تکلیف وزارت کشور چیست اگر ناامنی به وجود آید چه کسی پاسخگوی آن خواهد بود؟

معاون پارلمانی رییس جمهور تاکید کرد: به دلیل عدم تطابق مواد این طرح با عنوان آن درخواست ارجاع به کمیسیون را داریم ‘ با ارجاع آن به کمیسیون مشترک قضایی - فرهنگی مجلس تا فرصت بررسی و رفع ایرادات و نواقص آن فراهم می‌شود.

مرتضی آقا تهرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در موافقت با این طرح با بیان اینکه عدم توانایی در بنا کردن سنگ امر به معروف و نهی از منکر مورد قبول نیست گفت: برای تهیه این طرح وقت بسیاری صرف شده که با اجرای آن امنیت کشور به هم نمی‌ریزد.

رئیس کمیسیون مشترک قضایی - فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر نیازمند یک حمایت جدی است و دولت به جای نقدهای بیهوده به اجرایی شدن آن کمک کند، افزود: اصل امر به معروف و نهی از منکر را نباید منکر شد و نواقص موجود در طرح را هم رفع خواهیم کرد.

امر به معروف و نهی از منکر جامعه جلسه علنی دولت رییس جمهور مجلس شورای اسلامی مجید انصاری معاون وزارت کشور مخالفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر