کد خبر: 171177 A

موسوی لارگانی در تذکر شفاهی:

کشاورزان ما به نان شب‌شان محتاجند و مردم آنجا آب آشامیدنی ندارند، از این‌رو لازم است فکر اساسی برای اصفهان داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از هیات رئیسه مجلس خواست با توجه به نابودی استان اصفهان به دلیل کم‌آبی و نبود آب آشامیدنی در این استان، رسیدگی به طرح استیضاح وزیر نیرو را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش ایلنا، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز(دوشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تاکید بر اینکه استان اصفهان در حال نابودی است و مردم آن آب آشامیدنی ندارند، گفت: ۲ ماه است که طرح استیضاح وزیر نیرو تحویل هیات رئیسه شده است، اما اعلام وصول نمی‌شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، از هیات رئیسه خواست تا پیش از بحرانی شدن موضوع و نابودی مردم اصفهان تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: کشاورزان ما به نان شب‌شان محتاجند و مردم آنجا آب آشامیدنی ندارند، از این‌رو لازم است فکر اساسی برای اصفهان داشته باشیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طرح سوال از وزیر کشور، وزیر بهداشت و وزیر راه اعلام وصول شده است اما چرا در دستور کار قرار نمی‌گیرند؟، گفت: مگر مقام معظم رهبری در بحثنظارت و مدیریت جهادی تاکید ندارد؟

موسوی لارگانی با بیان اینکه اگر مشکل نبود، نمایندگان بیکار نبودند که سوال از وزیر داشته باشند، افزود: از هیات رئیسه می‌خواهم سوالات نمایندگان را در دستور کار مجلس قرار دهد، ولو اینکه دو الی سه جلسه از جلسات مجلس منحصر به جواب سوالات وزرا باشد.

گفتنی است نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: استان اصفهان و چند استان دیگر که مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی دارند، از این‌رو امیدواریم مسئولان به نحو صحیح و با تدبیر لازم دغدغه نمایندگان استان‌هایی که با مشکل کم‌آبی مواجهند را برطرف کنند.

استان اصفهان اصفهان رئیس مجلس شورای اسلامی کشاورزی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری وزارت نیرو وزیر بهداشت وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر