کد خبر: 165284 A

تذکر نماینده بروجن در مجلس:

در بخش های کشاورزی، صنعت و آب شرب استان چهارمحال و بختیاری بیشترین مشکل را دارد تا جایی که بسیاری از روستاها با تانکر آب مورد نیاز خود را تأمین می کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۰ درصد آب کشور را تأمین می کند گفت: اقدامات غیر کارشناسی استان سرسبز چهارمحال و بختیاری را به کویر تبدیل می کند.

به گزارش ایلنا، امیرعباس سلطانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: با توجه به عدم ارائه الگوهای جایگزین مناسب با افزایش قیمت های جاری مواد غذایی توجه جدی و مستمر و کارشناسی را به کلیه اتفاقات و رویدادهای تأثیرگذار در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها جلب می کنم که این موارد از قبل پیش بینی نشده بود.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرگونه کم توجهی و بی توجهی به این بخش مهم یعنی توجه به تولید گندم کشاورزی را با خسارت غیرقابل جبران مواجه می سازد از سوی دیگر به وزیر نیرو تذکر می دهم که با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری بیش از ۱۰ درصد آب کشور را تأمین می کند و کمتر از یک درصد خاک کشور را دارد چرا باید در بخش های کشاورزی، صنعت و آب شرب بیشترین مشکل را داشته باشد تا جایی که بسیاری از روستاها با تانکر آب مورد نیاز خود را تأمین می کنند.

وی ادامه داد: آیا زمان آن نرسیده که قبل از انتقال آب به استان ها توجه جدی به نگرانی مردم چهارمحال و بختیاری داشته باشیم و با اقدامات غیر قابل کارشناسی این استان سرسبز را به کویر تبدیل کنیم تذکر بعدی به وزیر راه و شهرسازی در مورد اقدامات جدی در تأمین اعتبارات پروژه های فرا ملی همچون جاده شهرکرد بروجن و لردگان و پروژه فراموش شده راه آهن و اتمام بیمارستان ۲۳۰ تختخوابی برای بروجن است که تعداد کثیری از شهرستان های این استان در انتظار راه اندازی این بیمارستان هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: تذکر آخر به وزیر ورزش در ارتباط با تکمیل پروژه های ورزش شهرستان بروجن از جمله استخرهای شنا و امور مربوط به جوانان در این شهرستان است.

اجرای قانون هدفمندی یارانه استان چهارمحال و بختیاری بیمارستان چهارمحال و بختیاری خاک صنعت کشاورزی مواد غذایی نماینده مردم شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر