سرخط خبرها:
کد خبر: 143108 A

قاضی‌پور:

ما اگر این چک سفید را به بخش خصوصی بدهیم مشکلات بسیاری با کمیسیون‌های مجلس به وجود می‌آید.

نماینده مردم ارومیه با مغایر دانستن واگذاری‌ها به بخش خصوصی با اقتدار دولت گفت: ا اگر این چک سفید را به بخش خصوصی بدهیم، مشکلات بسیاری با کمیسیون‌های مجلس به وجود می‌آید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۳ کل کشور پیشنهاد حذف بند «ه» بخش هزینه‌ای تبصره ۳ لایحه بودجه را مطرح کرد.

براساس بند مذکور وزارت امور اقتصادی و دارایی(سازمان خصوصی‌سازی) مجاز است در صورت عدم دریافت اسناد بنگاه‌های مشمول واگذاری حداکثر ظرف یکماه پس از درخواست سازمان خصوصی‌سازی با تصویب هیات وزیران نسبت به انتشار اوراق سهام جایگزین پس از تعیین تکلیف و واگذاری‌های قبلی اقدام نماید.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه تعدادی از کمیسیون‌های مجلس مخالف بخش واگذاری‌ها به بخش خصوصی است، اظهار داشت: ما اگر این چک سفید را به بخش خصوصی بدهیم مشکلات بسیاری با کمیسیون‌های مجلس به وجود می‌آید.

قاضی پور در ادامه افزود: در صورت تصویب این بند سازمان خصوصی‌سازی مجبور می‌شود در عرض یکماه کل شرکت ملی فولاد را که یک بحثحاکمیتی است واگذار کند، لذا خواهش می‌کنم با حذف این بند موافقت کنید تا بحثحاکمیتی و اقتدار و نظارت دولت به قدرت خود باقی بماند.

گفتنی است؛ این پیشنهاد با مخالفت کمیسیون و دولت مواجه شد و در نهایت نیز به تصویب نمایندگان مردم نرسید.

امور اقتصادی و دارایی بخش خصوصی جلسه علنی چک دولت سازمان خصوصی سازی سهام لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر