کد خبر: 123978 A

شهریاری در نظق میان از دستور:

نماینده زاهدان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان سیستان و بلوچستان بالای ۵۰ درصد است که مشکلات جدی را برای خانواده‌ها به وجود آورده است.

نماینده زاهدان در مجلس گفت: نرخ بیکاری در استان سیستان و بلوچستان بالای ۵۰ درصد است که مشکلات جدی را برای خانواده‌ها به وجود آورده است.

به گزارش ایلنا، حسینعلی شهریاری(نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی) پیش از ظهر امروز(۵ آذر) در نطق میان دستور خود در صحن علنی ضمن تبریک هفته بسیج خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: جناب آقای روحانی رأی شما حدود ۵۱ درصد و آن هم به برکت رأی بالایی بود که در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان و کردستان به شما دادند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد: با وجود قول‌هایی که شما در به‌کارگیری از نیرو‌های استان‌هایی شبیه استان سیستان و بلوچستان در سطح وزارت و معاونان رئیس جمهور دادید، متاسفانه هیچ کدام از آنها تحقق نیافت.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان بالاترین نرخ نیروی جوان و متاسفانه بالاترین نرخ بیکاری را در کشور دارد و با وجود آمارهایی که ذکر شده، نرخ بیکاری در این استان بالای ۵۰ درصد است که مشکلات جدی را برای خانواده‌های استان به وجود آورده است.

شهریاری تصریح کرد: متأسفانه به علت مشکلات مالی که در چند سال گذشته به وجود آمده، کارهای زیرساختی که در این استان آغاز شده، متوقف شده که ازجمله آنها می‌توان به پروژه راه آهن چابهار زاهدان مشهد، پروژه گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان، پروژه پتروشیمی چابهار و سدهای در دست احداثدر استان اشاره کرد. متأسفانه با وجود وعده‌های داده شده، اتفاقی نیفتاده است.

وی ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان طی ۱۵ سال گذشته خشکسالی‌های فراوانی را تجربه کرده و مشکلات جدی برای مردم به وجود آورده است و اگر یارانه‌ها نیز نبود، معلوم نبود که روستاییان استان چه سرنوشتی را پیدا می‌کردند.

نماینده زاهدان گفت: راه حل بسیاری از مشکلات، توسعه استان است که امیدواریم استاندار جدید بتواند به خوبی در این راستا حرکت کند، که قطعا توفیق وی نیازمند حمایت‌های جدی دولت است و نمایندگان نیز در این راستا هیچ‌گونه کوتاهی نخواهند کرد.

شهریاری با اشاره به کنترل مرزهای استان سیستان و بلوچستان گفت: متأسفانه مدتی است که از طریق مرز پاکستان، به ایران حمله می‌کنند و نظامیان را به شهادت می‌رسانند که از دولت انتظار داریم تا در این زمینه، اقدام جدی داشته باشد.

استان سیستان و بلوچستان بسیج بیکاری پتروشیمی خانواده دولت سیستان و بلوچستان مشکلات یارانه ها جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر