کد خبر: 115791 A

موافق وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فن‌آوری / ۱ /

رضا فرجی در مقام عمل و نظر و همچنین شایستگی و تخصص در طول سالیان دراز خود را به اثبات رسانده و بهترین گزینه برای تصدی بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه رضا فرجی دانا به عنوان گزینه پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متخصص برجسته رشته برق، دانش آموخته دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان، دارای تجربه مدیریتی موفق در بزرگ‌ترین دانشگاه و نماد آموزش عالی و همچنین دانشمند شناخته شده است، گفت: رضا فرجی دانا گزینه پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های مذکور می‌تواند دغدغه‌های رهبری، دولت، مجلس و ملت را در زمینه مدیریت آموزش عالی رفع کند.
به گزارش ایلنا، محسن علیمردانی در نشست علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی، در دفاع از برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: پیشرفت همه جانبه ایران و تبدیل آن به مرجع علمی در جهان معاصر آرزوی هر ایرانی است که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان هدف و برنامه رسمی دولت و ملت تعریف و تعیین شده است، بدون شک این مهم بدون اعتلای علمی و فرهنگی کشور می‌سر نشده و تنها به دست مدیران توانمند و صالح محقق خواهد شد.
نماینده مردم طارم و زنجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز که جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامل گفتمان مترقی اسلام و انقلاب اسلامی به عنوان نقطه امیدی در معرض نگاه جهانیان به ویژه ملل مسلمان قرار گرفته و حرکت و جهت گیری‌های آن به عنوان الگویی نوین در میان نظام‌های سیاسی، معاصر، مورد ارزیابی و الگوگیری قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه هدایت حوزه مهم و سرنوشت ساز دانش دانشگاه‌ها به مدیری لایق و صالح نیازمند است، تصریح کرد: رضا فرجی در مقام عمل و نظر و همچنین شایستگی و تخصص در طول سالیان دراز خود را به اثبات رسانده و بهترین گزینه برای تصدی بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه رضا فرجی دانا به عنوان گزینه پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متخصص برجسته رشته برق، دانش آموخته دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان، دارای تجربه مدیریتی موفق در بزرگ‌ترین دانشگاه و نماد آموزش عالی و همچنین دانشمند شناخته شده است، گفت: رضا فرجی دانا گزینه پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های مذکور می‌تواند دغدغه‌های رهبری، دولت، مجلس و ملت را در زمینه مدیریت آموزش عالی رفع کند.
وی با بیان اینکه رضا فرجی دانا سطوح مختلف مدیریتی از مدیریت گروه تا دانشکده و دانشگاه را در کارنامه خود دارد، تصریح کرد: رضا فرجی دانا با تار و پود دانشگاه و مسائل دانشگاهیان به طور عمیق آشناست.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس نهم با بیان اینکه آموزش عالی در کشور نیاز به حرکت مستمر و استوار در تمامی زمینه‌ها دارد، افزود: دانشگاه باید بتواند هدایتگر صنعت تولید باشد و به پرورش متخصصان متعهد، خلاق و مسئولیت پذیر اقدام کند.
علیمردانی ادامه داد: آموزش عالی بی‌شک یکی از ارکان کارآفرین در کشور به شمار می‌رود و باید با پیوند زدن نیرو‌ها و سرمایه‌های انسانی و علمی کشور به منابع و ذخایر عظیم اقتصادی و طبیعی به رشد ایران کمک کند.
وی گفت: لازمه رسیدن به تحولات مثبت در سیستم آموزشی کشور، داشتن وزیری کارآمد در وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری است.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه رشد و نشاط سیاسی در دانشگاه‌ها، مشارکت دانشمندان در فرآیند آموزش و محققان در مراکز علمی، بهبود رابطه دانشگاه با صنعت و افزایش انگیزه و اهتمام دانشجویان از جمله ضروریت‌های وزارت علوم است، افزود: بدیهی است اهداف عالی مذکور نیازمند تصدی مدیری کارآمد و کار‌شناس است که بتواند تعاملی شایسته با دانشگاه و دانشمندان ایجاد کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: رضا فرجی دانا در جامعه علمی کشور به عنوان یک گزینه بسیار مناسب برای تصدی بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، از این رو دادن رای از سوی نمایندگان به این گزینه پیشنهادی یعنی کمک به بهبود شرایط دانشگاه در کشور.

آموزش عالی اسلام و انقلاب ایران و جهان برق جهان رشد صنعت علوم تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی نماینده مردم در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر