کد خبر: 109172 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مرکز تحقیقات این بیمارستان که تازه راه اندازی شده است باید مورد توجه مسئولان قرار گرفته و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجهیزات مورد نیاز بخش‌های مختلف جهت رسیدگی بهتر و بیشتر به بیماران مهیا شود.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در بازدید از بیمارستان تخصصی شفا یحیائیان بر لزوم حمایت مالی جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های ضروری بیمارستان و همچنین حمایت معنوی به منظور گسترش و توسعه چنین بیمارستان‌هایی جهت خدمت به بیماران، بالاخص قشر کم درآمد جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس امروز(دوشنبه، ۸ مهر) به دعوت رئیس بیمارستان شفا یحیائیان از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید و در جریان روند درمانی بیماران، تجهیزات، امکانات و هم چنین کمبودهای بیمارستان قرار گرفت.

نایب رئیس مجلس در خصوص لزوم حمایت دولت از بیمارستان شفایحیائیان خاطر نشان کرد: مرکز تحقیقات این بیمارستان که تازه راه اندازی شده است باید مورد توجه مسئولان قرار گرفته و با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجهیزات مورد نیاز بخش‌های مختلف جهت رسیدگی بهتر و بیشتر به بیماران مهیا شود.

در ابتدای این دیدار دکتر داوود جعفری رئیس بیمارستان و مسئول بخش آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص مختصات بیمارستان گفت: شفایحیائیان اولین بیمارستان ارتوپدی در کشور است که توسط خیرین اداره می‌شود.

وی افزود: این بیمارستان در بخش فوق تحصصی هم در چهار رشته ستون فقرات، دست، زانو و تومورهای استخوانی فعالیت دارد و هدف ما این است که اساتید این رشته‌ها را به شهرستان‌ها اعزام کنیم.

دکتر جعفری با اشاره به اهمیت نقش آموزش، تاکید کرد: بیمارستان شفایحاییان از سال ۵۲ بخش آموزشی آن فعال شده و سعی کرده‌ایم که به مرور زمان به این حوزه بهای ویژه داده و آن را قوی تر نماییم و اکنون بزرگترین مرکز آموزش در حوزه ارتوپدی است.

وی گفت: با وجود متخصصان ارتوپدی در این بیمارستان دیگر بیماری برای عمل جراحی به خارج از کشور که هزینه بسیار بالایی به همراه دارد اعزام نمی‌شود و همه در همین مکان تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

رئیس بیمارستان شفایحائیان در انتها از نایب رئیس مجلس خواستار توجه دولت و مجلس به تعرفه‌های پزشکی تجدیدنظر در تعیین تعرفه‌ها برای جلوگیری از آسیب بیشتر به بیمارستان‌ها شد.

گفتنی است مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی شفایحائیان در سال ۱۳۳۷ در زمینی به مساحت ۷۱۰۰ متر و زیربنای ۱۱ هزار متر مربع توسط مرحوم زیور یحیائیان اهدا گردیده است.

ایران بیمارستان درآمد دولت و مجلس رئیس مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی عمل جراحی مجلس شورای اسلامی محمد حسن ابوترابی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر