کد خبر: 992944 A

مدیرکل بهزیستی مازندران:

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: ۶۵۴ زوج مازندرانی از اواخر پارسال تاکنون تقاضای فرزندخواندگی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، فرزاد گوهردهی با بیان اینکه در استان مازندران از اواخر سال گذشته کلیه پرونده‌های فرزند خواندگی در این سامانه به تعداد ۶۵۴ مورد در سامانه ملی فرزندخواندگی ثبت‌شده است، گفت: خانواده‌ها بعد از انجام اقدامات اولیه توسط مددکار در صورت مورد تأیید بودن به کمیته استانی معرفی و در صورت تأیید نهایی توسط کمیته فرزندان به خانواده‌ها واگذار می‌شوند.

وی رویکرد سازمان بهزیستی در خصوص واگذاری کودکان را خانواده محور دانست و افزود: سازمان بهزیستی کشور جهت شفافیت و سهولت روند فرایند فرزندخواندگی اقدام به راه‌اندازی سامانه ملی فرزندخواندگی کرد که با اجرایی شدن این سامانه فرایند ثبت درخواست، رسیدگی، ارجاع، معرفی کودک و پیگیری‌های متقاضیان به شکل الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران خاطرنشان کرد: بر همین اساس همه افراد متقاضی سرپرستی چه در داخل کشور و چه در خارج می‌توانند از طریق این سامانه کلیه فرآیند‌ها را از مرحله ثبت‌نام تا پایان به صورت الکترونیکی دنبال کنند.

گوهردهی با اشاره به لزوم گذراندن دوره‌های آموزشی و مشاوره‌های فرزند پذیری توسط خانواده‌های متقاضی اضافه کرد: بیش‌ترین متقاضی مربوط به شهرستان ساری با ۱۳۸ مورد و کمترین مربوط به جویبار با ۴ مورد است و همچنین ۱۳ مورد از متقاضیان خانم‌های بدون خانواده یا مجرد هستند و ۵۷۲ مورد خانواده‌های بدون فرزند و ۶۹ مورد نیز خانواده‌های دارای فرزند می‌باشند.

یادآور می‌شود، در ابتدای سال ۱۳۹۹، ۱۴ کودک به فرزندخواندگی و ۲ کودک به امین موقت سپرده شدند و در دو سال گذشته دو بچه معلول و یک بچه بیمار به خانواده‌های فرزند پذیر واگذارشده‌اند.

 

استان مازندران بهزیستی خانواده کودکان ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر