کد خبر: 989927 A

مسئول توسعه کشت دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

مسؤول توسعه کشت دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه امسال 40 هکتار اراضی کشاورزی به کشت آفتابگردان اختصاص پیدا خواهد کرد، افزود: دو نوع رقم آفتابگردان برای کشت وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید جعفر ساداتی در خصوص  کشت آفتابگردان در مازندران گفت: سطح زیرکشت این محصول در مازندران کم است و می‌توان از اراضی بالادست و کوهستانی برای کشت علوفه و دانه‌های روغنی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه آفتابگردان به دلیل اینکه گیاهی گرمادوست است و زمان کشت آن از فروردین ماه آغاز می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه ارقامی که برای کشت آفتابگردان انتخاب می شود جزو ارقام زودرس هستند سه تا چهار ماه زمان برای برداشت لازم است.

مسئول توسعه کشت دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه امسال 40 هکتار اراضی کشاورزی به کشت آفتابگردان اختصاص پیدا خواهد کرد، افزود: دو نوع رقم آفتابگردان برای کشت وجود دارد که یک نوع رقم روغنی است که بذرهای آن ریز است و نوع دیگر بذر آجیلی است که درشت‌تر است.

ساداتی اظهار کرد: کشاورزان برای کشت آفتابگردان بشتر به سمت و سوی ارقام آجیلی می‌روند چراکه قیمت این رقم بیشتر از رقم روغنی است.

وی بیان کرد: اگر به دنبال این هستیم کشت آفتابگردان در استان گسترش پیدا کند می‌توان برای دارا بودن صرفه اقتصادی کشت آفتابگردان را به سمت ارقام آجیلی برد چراکه قیمت خرید خوبی دارد.

مسئول توسعه کشت دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: نگاه ما بر کشت ارقام روغنی است چراکه روغن برای ما بیشتر ارزش دارد.

 

جهاد کشاورزی کشاورزی مازندران کشاورزان آفتابگردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر